Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem dél felé vonulnak a...

Miért nem dél felé vonulnak a daruk Hortobágyról?

Figyelt kérdés
A napokban láttam Budapest felett egy nagy csapatot, nyugat felé repültek.

2018. nov. 6. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert nyugaton a helyzet változatlan.
2018. nov. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert Gibraltárnál mennek át a Földközi tenger fölött
2018. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ezek Finnországból jönnek, nem lenne egyszerűbb egyenesen dél felé vonulniuk?
2018. nov. 7. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyrrészt honnan tudod, hogy éppen Finnországból jönnek? Mert az egyáltalán nem biztos!


Másrészt a vándormadarak nem egyenesen, "légvonalban" mennek, hanem úgy, hogy közben legyen lehetöségük eleget pihenni meg találjanak elegendö ennivalót is maguknak, emellett lehetöleg ne kelljen fölösleges akadályokat átrepülni, pl magasabb hegyeket, mert takatékoskodniuk kell az energiával.

2018. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont ma láttam egy nagy csapatot dél felé repülni. Honnét veszed, hogy azok a Hortobágyról jöttek?
2018. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha Bp-n láttad, akkor azok tutis is, hogy nem a Hortobágy felől jöttek....

Én kissé keletebbről, mint Bp láttam a napokban elhúzó vadlibákat. És ők É-K irányból jöttek, D-Ny irányba tartottak.


Ahhoz, hogy Hortobágy felől jöjjenek, sokkal inkább keleti, vagy még inkább D-K-i irányból kellett volna jönniük, mert arra van Hortobágy...

Szóval tuti nem onnan jöttek, és eléggé valószínű, hogy a BP-n látottak sem érintették Hortobágyot. Más tónál pihenhettek ezek...

2018. nov. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valaki azt írta a neten, hogy a skandináviai daruk azok, amelyeknek a nagy csapatai átrepülnek az Északi-Kárpátok felett és a Duna vonalát követve érkeznek a Dunakanyarba. Itt fordulnak délnyugati irányba, a Dunántúlon át mennek tovább.
2018. nov. 11. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!