Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Félek hogy valami baja van a...

Félek hogy valami baja van a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés

Az imént vettem egy hullámos papagájt. Hazahoztam, berendeztem neki a kis kalitkát, van benne ülőrúd, hinta, fészek stb.

Viszont, ahogy betettem a kalitkába nem repült. A rácson a lábával és a csőrével kapaszkodott fel az ülőrúdig, most is ott ül. Eddig meg volt szeppenve, most elkezdett csicseregni kicsit.

Nagyjából fejtől farktollig 15 cm a mérete, előszőr azt hittem hogy fehér színű a tolla - ahogy jobban megnézem látszik a kékes árnyalat, de nagyon fakó. A tolla testhez simuló, de nagyon kevés farktolla van, a szárnyai kicsik.

Lehet hogy esetleg egy fiatalabb példány, és ezért nem repül még?



2018. nov. 16. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"berendeztem neki a kis kalitkát"

Ha nincs hely repülni, nem is fog. Viszont pár napot várj, amíg megszokja a helyet és csak utána engedd ki. Minden nap, több órás repkedést kell biztosítani neki. Kereskedésből való?

2018. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, onnan. A kalitka mérete nem kicsi, tudna benne repülni is.
2018. nov. 16. 19:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg van még ijedve. Kell egy kis idő, amíg hozzászokik az új helyhez. Figyeld, hogy eszik és iszik-e. Viszont ha sikerült megszelidítened, vegyél neki egy társat, mert egyedül nem tartunk madarat. De lehetőleg ne kisállat kereskedésből, mert ott magasról tojnak rájuk és betegesek lehetnek.
2018. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kettőt tarts huli papagájból. Társas lények nagyon.

Nekünk voltak, nagyon okosak.

Ki kell engedni őket. Nálunk a lakásban nagyon jól elvoltak és ügyesen visszamentek a helyükre etetéskor.


Nagy szájuk van, de este mindig csendben maradtak. Meg van szeppenve igen. Nagyon okosak egyébként. Reptetni kell.



Nemrég szociális munkásként jártam egy kliensemnél, ahol egy nagyon kicsi kocka alakú kalitkaban volt egy huli papagáj....na mondom ez állatkínzás.... Egy kis tükre volt és rúdja bent. A gazdi azt mondta hiába engedi ki, nem jön ki és nem repül...a kicsi kalitka miatt és a magánytól ez a kis állat elfelejtett mindent.


Kinyitottak a ketrecet , ki se jött, húzódott beljebb. Megszakadt a szívem.

2018. nov. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4. Jajj, még olvasni is rossz az ilyet. Szegény kicsi madár. 😢
2018. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!