Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a papagájom arról, hogy csípjen?

Figyelt kérdés
Van egy nimfa papagájom, kb 3 hónapos, kézzel nevelt, én nagyon szeretem. Általában ha a szobámban vagyok, mindig velem akar lenni, és odarepül hozzám, de valamiért gyakran amikor kézbe veszem, vagy felmászik a vállamra, akkor mindig belém szokott csípni. Ez eleinte elviselhető és barátságos csípés volt, de idővel egyre durvábban kezdett el csípni. Ez mára odáig fajult, hogy akármikor velem van, mindig belecsíp valamimbe (fülembe, kezembe, nyakamba). És ezek mostmár nem barátságos csípések, hanem néha konkrétan véresre csípi a kezemet. Ezt én a mai napig bírtam, mert mostmár tényleg egyfojtában csípi amimet csak éri, és ötletem sincs hogy miért. Ha valakinek van ötlete, hogy miért csinálja ezt, vagy esetleg volt már hasonló helyzetben az, ha lehet, kérem adjon tippeket hogy hogyan szoktassam le erről.

2018. nov. 27. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A papagáj egy vadon élő állat, nem pedig házi kedvenc, szóval én azt javaslom, hogy zárd be a ketrecébe és hagyjad békén. Gondolom azzal is tisztában van, hogy papagájt csakis párban tartunk és megfelelően nagy ketrecben? Mekkora a mostani ketrece?

2018. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%
Egy hasznos tanács: amikor megcsíp, fújj rá a hátára. Ez kellemetlen érzés neki, így ettől leszokik a csípésről.
2018. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!