Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem hiszik el a rokonaim...

Miért nem hiszik el a rokonaim, hogy ha kettő madarat szeretnék tartani is, akkor is szelídek lesznek, mintha csak egyet vennék?

Figyelt kérdés
Azt mondja apukám, anyukám és a nagyszüleim, hogy ha két papagájt(hullámospapagájokat)veszek, vadak lesznek. Pedig minden díszmadaras weboldalon azt olvastam, hogy úgy is megszelídülnek a papagájfélék...

2018. dec. 13. 09:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Nincs igazuk, de lehet azért, mert nem volt még madaruk, így nem értenek hozzá?
2018. dec. 13. 09:22
 2/7 anonim válasza:
Lehet halat tartottak korábban, és azok tényleg hajlamosak csipkedni vagy megenni egymást. (pl ha túl sok a hím a nőstényekre) De a madárkákat nyugodtan tarthatod, csak legyen elég nagy a helyük.
2018. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok téves infó kering a fejekben.

A mostani álláspont szerint a papagájok társas állatok és állatkínzás egyedül tartani.

Valóban lehet,hogy nehezebb dolgod lesz kettővel, DE legalább boldogok lesznek lelkileg. Nincs rosszabb egy szomorú madárnál, aki hívja a társait és nem jönnek,egyedül marad. Nem egészséges szerintem, kettőt vállalj be.

Lehet nehezebb lesz szelídíteni, de megéri.Az ő boldogságuk a lényeg, nem a sajátunké.

2018. dec. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát a szomszédnéninek meg a kollégámnak két hím hullámosa van, és jártam náluk, a madaraik mindenkivel nagyon szelídek, az emberen csüngenek naphosszat, sőt, beszédet is utánoznak. De NEM a hangutánzás a legfontosabb, az csak egy érdekesség... A lényeg, hogy egészséges jószágaink legyenek, és ne is a sz.rba tapickoljanak, hanem tisztán legyen tartva a helyük. Meg persze az is, hogy kedveljék az embereket, úgy ugyanis könnyebben kezelhetők az állatok...



De viszont úgy olvastam több madaras oldalon, hogy úgy is megszelídülnek, ha egynél több van, sőt, ismerek egy embert, akinek 6 papagája van, és mindgyik ugyanúgy szereti a komát, egyik se fél a gazdájától. Mondjuk arról is olvastam pár oldalon, hogy a szelídség mértéke nagyban függ attól, hogy mennyit foglalkozunk a madarainkkal!

2018. dec. 13. 09:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekunk ketto van.

Az egyik nagyon szelid. Imadja az emberek tarsasagat, a masik sokkal tartozkodobb.

2018. dec. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a papagáj személyiségétől függ. Van olyan, aki vad marad egyedül is, vannak párok, akik szelídek, vannak vad párok, minden kombináció létezik. Mint az embereknél, attól függ, kit fogsz ki.
2018. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvettem őket, egy kéket és egy zöldet... Nagyon aranyosak, szép színes tarkák!!! Sikerült megszelídítenem őket azóta, mióta itt vannak.
2018. dec. 20. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!