Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elviselhetetlen hullámos...

Elviselhetetlen hullámos papagáj, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2hónapja elment a "haverja" egy fiú nimfa. Imádták egymást, ez a bolond etette, ènekelt neki, vakargatta a tarkóját. Mióta ő nincs azóta a szintén fiú hullámos állandóan űvöltözik, visítozik csak sötètben vagy letakarva marad csendben vagy halkan ènekel. (De sajnálom letakarni) Vettünk neki 3napja egy lány hullámost (vagyis remèlem hogy lány ès nem vertek át mert az orrnyergènek mèg nincs szine) . Az első perctől kezdve ènekelt neki oda bújva, egy napig újra a règi volt. Aztán másnap este elkezdett kötekedni veszekedni vele annyira hogy külön kellett tenni őket. Mi tèvő legyek? Mert ez így kegyetlen ez a visítozás.
2018. dec. 15. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező!


Miért teszel ki kérdést, ha utána törölteted a válaszokat?


A megoldás: add el, ajándékozd el, vágd le.

2018. dec. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Èn semmit nem töröltem!! Most jöttem fel először mióta kiirtam
2018. dec. 15. 17:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez hogy lehetséges? Voltak mèg válaszok? Nyilván utolsó kètsègbe esèsemben írtam ki válaszokat várva. Eddig azt se tudtam hogy lehet törölni. Miket írtak leírnád?
2018. dec. 15. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

A korábbi válaszok hasonlóak voltak az elsöéhez (vágd le, dobd ki stb), gondolom, ezért lettek törölve.


A kérdésedre: a két papagájnál az a gond, hogy a régi az újabbat betolakodónak tartja, aki az ö territóriumába betört és aki ellen azt védeni kell.

Elöször is a hullámosok csoportos madarak, ezért nem lényeg, hogy a másik hím vagy tojó, a lényeg, hogy ne legyen egyedül. Elvileg jó megoldás lenne, hogy van egy másik is vele, csak éppen össze kell elöször szokniuk.

Nem tudom, mekkora helyük van (gondolom, kis kalitkában vannak), de ez lehet a probléma másik oka.

Azt írtad, külön tettétek az újat, ezek szerint van még egy kalitkátok. Javaslom, hogy tegyétek egymás mellé a kettöt úgy, hogy lássak/hallják egymást, esetleg a csörüket össze tudják érinteni, ha akarják.

Vegyél fürtös kölest és ezt úgy akaszd oda nekik, hogy a két kalitka közt legyen, akkor közösen tudják csipegetni és egyre jobban megszokják a másikat.

(A letakarást felejtsd el, kizárólag éjszakára szabad, mert különben megbetegszenek.)

Az összeszoktatás kis helyen több hetet vesz igénybe, elöbb ne eröltesd öket, mert annál jobban elutasítják egymást.

2018. dec. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Vègülis azt csináltuk amit írtál egymás mellett van a kèt kalitka! Mára abba maradt az üvöltözès, ott ül ès magyaráz a lánynak. 2kissebb kalitka amiben most vannak de van egy jóval nagyobb abba szeretnèm átköltöztetni őket majd ha lehet. Letakarni sajnáltam, csak akkor volt ha muszáj volt (gyerek altatásánál) de akkor sem sokáig.
2018. dec. 16. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

4.-nek.


"A korábbi válaszok hasonlóak voltak az elsöéhez (vágd le, dobd ki stb), gondolom, ezért lettek törölve."


És ebben mi a szabálytalan, amiért törölni kell/lehet?

2018. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Mert szerintem - de én nem vagyok moderátor - ez értelmetlen válasz, a kérdezönek nem segít semmit. Ha értelmes dolgot nem tud valaki írni, akkor inkább ne írjon semmit.
2018. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!