Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mely madarak "porosak"?

Mely madarak "porosak"?

Figyelt kérdés
Egyik itteni kérdésben olvastam, hogy énkes papagájokat (vagy fény papagájokat. Pontosan nem emlékszem) nem jó összerakni nimfákkal és hullámosokkal, mert porosak és léguti megbetegedéseket okozhat. A nimfák tényleg porosabbak mint a fény/énekes papagájok?
2018. dec. 24. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem dísztárgyak, nem porosak! A légúti megbetegedések, vírushordozók, kórokozók miatt nem rakhatsz össze házi szárnyast és papagájt, mert ami a tyúkon nem okoz tüneteket, az a papagájt megölheti. A különböző papagáj fajok összerakása a hasonló életmódon, agresszión stb múlik.
2018. dec. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) (Azért raktam idézőjelet, mert nem nagyon vagyok otthon (egyelőre) a madarazásban, nem tudom mennyire lehet egy madár poros, vagy egyáltalán elfogadott kifejezés e.. )
2018. dec. 24. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:

A bőrük pikkelyei, és a tolluk "púderje" okozhat allergiát. Csak akkor működik, ha allergiás vagy. úgy nevezik ezt, hogy hypersensitive pneumonitis.

sajnos édesanyámnak az van,emiatt a madarainkat el kellett tüntessük, lakást újrafesteni stb.

ez egy nagyon ritka dolog. az orvosok is évek alatt jöttek csak rá, miután nyomravezettem őket. kell csinálni egy ornitózis tesztet(igg,iga,ign antitestek)synlabban csinálják, nem drága. ha a krónikus pozitív, nagy az esélye, hogy allergiás vagy. de ha nincs tüneted, akkor feleslegesen tetted fel a kérdést, én meg feleslegesen válaszoltam ilyen komolyat.

minden madár bocsájt ki ilyent. takarítani kell napi szinten, és lehetőleg nem egy légtérben aludni velük.

2018. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem volt felesleges. Ennyivel is okosabb lettem
2018. dec. 25. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!