Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom tojást...

A hullámos papagájom tojást rakott, de nincsen párja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy tojó hullámos papagájom van. Egy hím nimfa papagájjal vannak együtt. 2 nimfám volt de az egyik elpusztult. Nem voltam itthon. A hím folyton ordított így anyu vett mellé egy hullámos papagájt. Gőzöm nincs hogy miért hullámosat, de kijönnek egymással. Viszont tegnap előtt a kalitka takarítása közben fedeztem fel egy tojást. Ma reggelre már 2 volt. Ha elveszem tőle lehet tojna másikat. De így meg hiába ül rajtuk. Azt rontottam el hogy nem szereltem le az odut. A nimfákat akartam még hogy szaporodjanak de nem ültek a tojáson a hím folyton széttörte a tojó meg újakat tojt és bele is pusztult. Érdekes hohy a hím pont az de a hullámos papagáj tojásait nem töri szét. A tojások nem lehetnek termékenyek. Abba hagyja majd magától a kotlást?

2018. dec. 27. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vedd el a tojást, szedd le a fészket. Lehet, még pottyant egyet-kettőt, de legalább nem terheli a szervezetét tojással, kotlással.
2018. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fészket minél előbb vedd le, ha nem akarod hogy szaporodjon(mondjuk igy nem is lehetséges) akkor csak feleslegesen gyengíti a madarat. Minél előbb szerezz be 1-1 fajtársat nekik. Így nem az igazi. Fajtárs kell nekik.
2018. dec. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kálciumotkell adni nekik,a tojóknak, hogy héjat tudjanak képezni a tojásnak. A legegyszerűbb kálciumtabletta porrátörve adagolva párnaponként a lágyeleségre. 1tabletta kb-4-5naponként 2 hétig, aztán szünet
2018. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!