Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A pintyek mennyire tudnak...

A pintyek mennyire tudnak kezesek lenni?

Figyelt kérdés
Nekem elég lenne az is, hogy ne mennjenek neki majd mindennek. Nem kell cirkuszi trükköket megtanulniuk. (Még nincsennek meg, és lehet nem is vállalom be. Nem bírnám nézni, hogy egy repülésre termett állat csak ugráljon az ágakon, biztos kiengedném őket, még ha tudom, hogy veszélyes is, illetve nagy a helyük (120x60x180)).
2018. dec. 29. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha biztonságossá teszed a szobát ahová kiengeded őket, nem veszélyes. Nálam napi szinten ki vannak engedve, egy zebrapinty párom van. Először féltem tőle, mert sose hallottam, hogy a pintyeket is ki lehet engedni, nem csak a papagájokat. Aztán megtettem, és mikor láttam mennyire boldogok a szabadságtól döbbentem rá, hogy ők is madarak, még szép, hogy ki lehet, és ki is kell őket engedni ha kalitkában vannak.

Kezesek nem lesznek, ahhoz túl félősek, de sötétedéskor visszamennek a helyükre, illetve a fészekbe ha van (nálam abban alszanak). Sosem mentek neki semminek, (ablaknak sem) gyönyörűen tájékozódnak :)

2018. dec. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Anno ezt úgy oldottam meg, hogy a szárnyukon visszavágtam a tollak kb egyharmadát (ha erős fény elé tartod a kitárt szárnyát, látod, meddig tart az élő rész, így véletlenül sem vágsz abba bele), így kiengedésnél sokkal lassabban tud csak repülni, mire lecseréli ezeket a tollakat, addigra megtanulja felmérni a távolságot. Az ablakot pedig fehér vízfestékkel becsíkoztam, mintha rács lenne, aztán minden héten letöröltem minden másodikat, mire elfogyott, tudták, hogy meg kell állni előtte.

Mérgező növényt ne hagyj kint, szeretik csipkedni a zöldet.

2018. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
A kisméretű madarak számára az ember egy fenyegető monstrum, legfeljebb azt lehet elérni, hogy közömbös ingert jelentsen számukra a lassan mozgó ember, azaz kitérnek előle, nem tekintik fenyegetésnek. Érdemes kialakítani számukra egy megfelelő növényekkel beépített kis "kertet", mert szeretnek csipegetni. Arra azonban számítani kell, hogy a lakásban is odapiszkítanak, ahol éppen vannak.
2018. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát nem tudom.. elsősorban rizspintyeket néztem ki, vagy kanárikat. De a vidapintyek is nagyon tetszenek, de őket még csak képen láttam.. :/
2018. dec. 30. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!