Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha szeretnék egy nagy papagájt...

Ha szeretnék egy nagy papagájt, honnan vegyek?

Figyelt kérdés
Egy hullámpapagájnál (volt már több) nagyobb papagájt szeretnék, és ki is szeretném engedni. Milyen helyet biztosítsak(szoba?), illetve mekkora ketrecet? Illetve egyedül legyen, vagy párba? És, milyen papagájt tudtok ajánlani? Nem szeretnék egy 50 ezres papagájt, bár hogyha ő megfelelne az elképzelésemnek, akkor lehet róla szó. Honnan vegyem?

2018. dec. 29. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért a nagypapagáj eléggé tág fogalom. A nimfa például tökéletes kezdőknek, és ő a legkisebb nagypapagáj fajta. Röpde a legjobb minden madárnak, ha ezt nem tudod biztosítani, minél nagyobb kalitka amit megengedhetsz magadnak. Túl nagy nem létezik. Minden nap reptetni kell kalitkás tartás esetén, és párban legyen, úgy az egészséges és a normális. Fontos, hogy legyen fajtársa, az ember ezt az igényt nem tudja kielégíteni.

A Papagájvilág Alapítvány egy papagájmentő szervezet, náluk tájékozódhatsz az örökbefogadásról ha ez az opció szóba jöhet nálad. Ha nem, akkor sok tenyésztő van az országban, ezt már akkor érdemes majd megnézned, ha megvan hogy pontosan milyen madarat szeretnél.

2018. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ki kell alakítani röpdét. De igazából, mivel szeretem a nővényeket..Mit szólnál egy teli falra futó növényekkel, cserepes virágokkal lévő szobához? Megvalósítható? És ott ketrec nélkül repkedhetne, néha pedig mászkálhatna a szobájában. Furi ötlet, de van 2+ szobám, amit nem használok. /panel, saját lakás. Illetve beraknék egy mini szökőkutat..Elképzelhető, hogy megcsipked, vagy lelök valamit, de ezt neki terveztem. És ott éldegélhetne a párjával.
2018. dec. 29. 18:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Facebook-on csatlakozz papagájos csoportokba, tájékozódj, olvass utána a fajoknak. Ott tudnak neked segíteni, bármi kérdésed van, illetve tenyésztők és hozzá értő emberek hirdetései közül válogathatsz.
2018. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok szobanövény mérgező számukra és mindent megrágnak (tapéta, fal, vezeték...).
2018. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm.
2018. dec. 29. 19:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Amit leírtál, az nagyon jól hangzik, tökéletes lesz ha megvalósítod, viszont előtte tényleg mindenképp tájékozódj jó alaposan a kiválasztott madárról is, a mérgező növényekről is, meg úgy általánosságban mindenről amiről csak szükséges lehet.

2018. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nimfát ajánlom, nagyon jó első nagypapagáj, de nekem már többedik van, viszonylag nyugodt madarak a tapasztalataim szerint. Rágcsálni viszont szeretnek, mindent, tapétát, kábelt, bútort, növényt... úgyhogy nagyon nézz utána, mit teszel be nekik.
2019. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!