Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van valakinek törpepapagája?...

Van valakinek törpepapagája? Vélemények? Hullámos vagy törpe a jobb? Melyik szelíden vagy halkabb?

Figyelt kérdés
2019. jan. 3. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:

A törpének nagypapagájhoz hasonló, brutál hangereje van, ha lendületbe jön, viszont jellemzően csak naponta néhányszor hallatja. Panelbe, társasházba semmiképpen nem ajánlom. Párban kell őket tartani, nem szeretnek egyedül lenni. Nehezen szelidìthető, esetleg fészekből szedett 3 hetes fiókával próbálkoznék.

A hullámos tipikusan kezdőknek való madár, könnyebben szelidìthető, egész nap csivitol, egyedül is tartható (bár neki is jobb párban vagy csapatban).

2019. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez érdekes pont most olvastam hogy azoknak ajánlják a törpéket akik "halk" madarat akarnak. És hogy halkabb mint a hullámos
2019. jan. 3. 20:41
 3/9 anonim ***** válasza:

A törpe nem halk, még a fischer meg a personata pont halkabb, de a rózsás igensokat kiabál. Én csak tenyésztem őket, szóval annyira nem tudom a szelidséget, de ha a hulik éhesek akkor esznek kézből.

Én lakásban tuti kecskét vagy pyrrhurát tartanék.

2019. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, az enyémet az utca végén is hallják, ha beindul.. :-)

Ha halkat akarsz, akkor a katalint ajánlom, cuki, jófej, könnyen szelidìthető madarak.

2019. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A pyrrhuráról mesélnek valaki? Milyen madár?
2019. jan. 3. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szép,örökmozgó, nem túl hangos, bolond. Röpdében vannak nekem, de 4 nap után már közel engedtek magukhoz, ami nem jellemző a többi madaramra. Kicsit drágább árkategória. Vadast tudsz venni 8000-ért,nekem ez a pár 40000 ft volt, tehát az ár színfüggő is. Az enyémek: [link]
2019. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És a Katalin papagáj mennyire szelíd? Azt olvastam hogy csöndes meg kedves madár ez igaz?
2019. jan. 5. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Az is van, az is elég szelíd lehet, s főleg csendes. Bár az enyémek igen félősek, de én tenyésztem szoval annyira nem mérvadó. Sokan tartják házikedvencként.
2019. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nkm 2 db fischerem van, imádom őket, 1 éve vannak itt, szelídek, kézből esznek, a nevüket tudják mondani, h Lóri é Flóri, úgy hívják őket, nőstény és hím példány, gyönyörűek!



20N

2019. szept. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!