Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfapapagáj nagyon óbégat?...

A nimfapapagáj nagyon óbégat? Mennyi idő alatt lesznek szelídek?

Figyelt kérdés
Haveromnak van egy citromsárga hímje, két hónap alatt megszelídült, cuki, aranyos, kézből is tud csipegetni magokat. Nekem a vadas színű tetszik a legjobban. Felszerelés, utánanézés már megvan jó három éve... Csak a fenti két kérdés aggaszt már, amiről a google.hu nem nagyon írt, csak alig. Elsősorban tapasztalatokat várok! Előre is köszönöm!!!

2019. jan. 12. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia


Az enyém alapjáraton csendes (pl. ha a kanapén tévézek, akkor ő is "lecuccol" valahol a közelben, néha szunyókál, esetleg egyet-egyet csippen ha olyat lát/hall a tévében)


Néha szokott "kérdően" szólni (eskü olyan a hanglejtése) amikor valami érdekeset csinálok.


Időnként rájön az éneklés, az olyan 10 perc szokott lenni.


Régen szeretett korán kelteni, de már leszokott róla.

2019. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Én ugyan csak "örököltem" egy nagyon öreg nimfa hímet, nem én neveltem, de iszonyúan hangos volt. Imádta a tévé hangját hallgatni és utánozni, nem kis hangerővel. Sokat énekelt, fütyült, visszabeszélt mindenkinek, pofátlanul a nyakad hátsó részére ült és onnan ordított, direkt közelhajolva a füledhez. :D

Én imádtam, amint hozzám került, rá 2-3 hétre már evett a kezemből, pedig előtte sosem látott (volt kolléganőm adta nekem, ő nem bírta elviselni a harsány, erős hangot; ő is megörökölte a madarat).

Gyönyörű hangjuk van, de ha mérgesek vagy sértve érzik magukat, iszonyatos patáliát tudnak csinálni. :)

2019. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért óbégat, mert társas lény. Szüksége van egy fajtársra mert belepusztul. Facebookon csatlakozz nimfás vagy papagájos csoportokhoz, ott mindent megtudhatsz az adott fajta igényeiről és viselkedéséről.
2019. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát, van olyan is, ami párba és csapatba tartva is acsítozik egész álló nap, mert ha nincsen velük foglalkozva, akkor egy ordibáló hisztigép lesz akár egy 10 tagú madárcsapat is!
2019. jan. 15. 09:45
 5/9 anonim ***** válasza:
A nimfák bizony szoktak visítozni. Viszont KELL nekik a fajtárs! Rendes utánanézés nem volt, ha ez nem alap nálad!
2019. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megvettem decemberbe, nagyon cuki, 1 hét alatt szelíd lett, és ne annyira ordít, néha-néha szól, csak akkor beszélget(pl. a tv-nek vagy nekem), ha épp olyanja van, és hangokat/beszédet is utánoz!!! Amúgy hímnemű. Nagyon édes-aranyos, mosolygós arcú, és most is a vállamon lóg. Közbe mondja, h Gyurika szép, meg h szeretlek.



Imádom ezt a kis "dögöt"

2019. jún. 11. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Mostmár jöhet mellé a fajtárs! Tojót is vehetsz, a fiókák megelőzhetők.
2019. jún. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Végül el kellett adnom egy tenyésztő haveromnak(nem sufniszaporító, tenyésztő ténylegesen), sajnos-sajnos, mert neki kellett vérfrissítésnek...



Vettem végül 2 nimficskét, Alex és Abigél lett a nevük. Abigél hófehér, Alex vadas színű, azaz sárgafejű szürke, szárnyán fehér folttal. Szelídek voltak már akkor, mikor vettem őket(mert akitől a tavasszal vetem, foglalkozott is velük, nemcsak etette), és 1-űen imádom őket!!!

2019. júl. 1. 10:19
 9/9 A kérdező kommentje:
*1x-űen, bocs, elírtam
2019. júl. 1. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!