Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Madarak

A kérdés

A nimfapapagáj nagyon óbégat? Mennyi idő alatt lesznek szelídek?

Haveromnak van egy citromsárga hímje, két hónap alatt megszelídült, cuki, aranyos, kézből is tud csipegetni magokat. Nekem a vadas színű tetszik a legjobban. Felszerelés, utánanézés már megvan jó három éve... Csak a fenti két kérdés aggaszt már, amiről a google.hu nem nagyon írt, csak alig. Elsősorban tapasztalatokat várok! Előre is köszönöm!!!

Keress kérdéseket hasonló témában: madár

jan. 12. 11:05  Privát üzenet  

A válaszok

Szia

Az enyém alapjáraton csendes (pl. ha a kanapén tévézek, akkor ő is "lecuccol" valahol a közelben, néha szunyókál, esetleg egyet-egyet csippen ha olyat lát/hall a tévében)

Néha szokott "kérdően" szólni (eskü olyan a hanglejtése) amikor valami érdekeset csinálok.

Időnként rájön az éneklés, az olyan 10 perc szokott lenni.

Régen szeretett korán kelteni, de már leszokott róla.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 12. 11:59 Privát üzenet
DoomSynx nevű felhasználó válasza:

Én ugyan csak "örököltem" egy nagyon öreg nimfa hímet, nem én neveltem, de iszonyúan hangos volt. Imádta a tévé hangját hallgatni és utánozni, nem kis hangerővel. Sokat énekelt, fütyült, visszabeszélt mindenkinek, pofátlanul a nyakad hátsó részére ült és onnan ordított, direkt közelhajolva a füledhez. :D

Én imádtam, amint hozzám került, rá 2-3 hétre már evett a kezemből, pedig előtte sosem látott (volt kolléganőm adta nekem, ő nem bírta elviselni a harsány, erős hangot; ő is megörökölte a madarat).

Gyönyörű hangjuk van, de ha mérgesek vagy sértve érzik magukat, iszonyatos patáliát tudnak csinálni. :)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jan. 12. 19:42 Privát üzenet
Azért óbégat, mert társas lény. Szüksége van egy fajtársra mert belepusztul. Facebookon csatlakozz nimfás vagy papagájos csoportokhoz, ott mindent megtudhatsz az adott fajta igényeiről és viselkedéséről.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jan. 12. 20:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát, van olyan is, ami párba és csapatba tartva is acsítozik egész álló nap, mert ha nincsen velük foglalkozva, akkor egy ordibáló hisztigép lesz akár egy 10 tagú madárcsapat is!

# 4/5Időpont jan. 15. 09:45 Privát üzenet
A nimfák bizony szoktak visítozni. Viszont KELL nekik a fajtárs! Rendes utánanézés nem volt, ha ez nem alap nálad!

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 15. 10:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nimfapapagájjal lenne kérdésem, tudnátok segíteni?
Ha 2 nimfám van az befolyásolja a kézhez szoktatást?
Mitől vérzik a papagájom szárnya?
Kellő foglalkozás mellett mennyi idő alatt szelídülnek a nimfapapagájok? És a hullámosok?
Hogyan tudnám kézhez szoktatni? (Többi lent)
Tapasztalatok ponthegesztett, galvanizált fémhálóval?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Madarak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!