Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt válasszak?...

Milyen papagájt válasszak? Tapasztalatok hegyi papagájról.

Figyelt kérdés
Már évek óta szeretnék “beszélő”papagájt és most jött el az ideje hogy vegyek is egyet ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Hegyi papagájt néztem nagyon tetszik és érdekelnének a tapasztalataitok ezzel a papagájjal kapcsolatban, aki ilyet tart mennyire lehet hangutánzásra szoktatni illetve játszani simogatni vele? Esetleg másik papagáj ajánlása, nem horror áron.

2019. jan. 22. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Az amazon papagáj tud úgy beszélni, mint az ember, össze lehet keverni. . Tapasztalat.
2019. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy papagájt csak párban tartunk! Nem kutyák, macskák, hogy kedvedre gyömöszölhesd őket! Ha azért szeretnél papagájt, hogy beszéljen, akkor vegyél játékot inkább.

A papagáj tartás nem olcsó hobbi. A madarak préda állatok. Ha betegek, akkor kb az utolsó pillanatban látszik csak rajtuk. Ha beteg, egzotikus állatokhoz értő állatorvoshoz kell vinni, ami nagyon kevés az országban. Mindennapos, több órás reptetésre van szükségük. Piszkolnak, hangosak és mindent megrágnak (bútor, fal, kábel...). A Hegyi papagájnál egy pár számára 5x1 x 1,5 m-es volier javasolt. Viszont azt vedd figyelembe, hogy 30-40 évig élnek!!!

2019. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! 2.kommentelo igen tisztaban vagyok mindennel az evek soran volt idom informalodni, mint azt irtam is tobb eve szeretnek papagajt es nem veletlenul nem volt eddig, de most keszen allok ra nem kell egybol tamadni, de koszonom a kommentet.
2019. jan. 23. 15:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Nimfát vegyél, az cuki! És a tartása is sokkal egyszerűbb, mint a hegyié!
2019. febr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!