Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a papagájommal,...

Mit csináljak a papagájommal, ha elrontottam a nevelését?

Figyelt kérdés

1 éves kora óta van nálam és eddig még nem kapott párt (most 2 éves), megszelidítettem, a gond az, hogy túl jól sikerült, lehet hülyén hangzik, de szerintem engem tekint a párjának. Innen van visszaút, ha kap majd egy fajtársat? Volt egy másik madaram, egy törpepapagáj, ő neki se volt sokáig társa, de ő soha nem tekintet rám partnerként, hamar összeszokott az új párjával.


Ezt olvastam egy fóruman, sajnos ez nálunk is így van:

"A kézzel nevelést felejtsd el. Komolyan. Ne akard tönkretenni őket. Ugyanis a kézzel nevelés nem más mint az hogy megbontod a természetes folyamatot, megmásítod a madár kárára. Ahelyett hogy a fióka a szüleitől megtanulna papagájként viselkedni,kommunikálni azt tanulja meg hogy az ember a fajtársa,szülője. Az ember ugye nem tudja megtanítani papagájként viselkedni,kommunikálni amiből később problémák,viselkedésproblémák lesznek. Szegény madár nem tudja hogy ő egy papagáj, nem tudja hogyan viselkedik egy papagáj mert embernek hiszi magát és az embert hiszi az anyjának, később ivaréréskor az emberek közül választ párt is. Ebből jönnek aztán a viselkedésproblémák mert az ember nem teljes értékű társ, a teljes értékű párja meg végképp sose lesz de ő próbálja az emberrel kielégíteni a szükségleteit ami az pl. hogy minden nap egész nap az emberpárjával akar lenni de ugye az ember nem lehet vele folyamatosan ezért szegény madár ordít vagy tolltépésbe,stb kezd frusztráltságában,befordul,stb mert neki az az ösztönös viselkedés hogy a párja,csapat sose hagyja el,mindig vele van. Prédaállat lévén nem érzi biztonságban,jól magát egyedül. És még sorolhatnám."



2019. jan. 23. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
rántsd ki olajban.
2019. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ja, nálunk is ez volt...

Én is beleástam magam egy kicsit a szakirodalomba, és rá kellett jönnöm, hogy nincs új a nap alatt.

Ezt találtam -lásd a képet:

[link]


Hát ő se véletlenül lett ilyen...

Szóval végül elfogadtam a sorsom, márciusban eljegyzés.

2019. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces vagy 2-es, de én nem hülyéskedek, kutyanal is van olyan amelyik megakarja toszni a gazdáját nem? Ez a madár is dörgölődzik hozzám, és hát tényleg picit túlzás amit csinál, vennem kell neki egy társat, csak remélem elfogadja.
2019. jan. 23. 19:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Van itt olyan aki ért is a papagájokhoz?
2019. jan. 23. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Próbálj papagájos facebook csoportokban érdeklődni, itt az emberek többsége nem ért hozzájuk.
2019. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"kutyanal is van "


Nekem mondod?!?! Hát ha valaki elhiszi, akkor én!

[link]

2019. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

Ez teljesen normális és nem hangzik hülyén, mert tényleg téged tekint társának. Pont ezért nem szabad egyedült tartani. Nem azért, mert rajtad lóg folyamat, hanem mert mindig a "párjával" akar lenni, te meg úgysem tudsz 0-24ben vele lenni. Amitől egy idő után depressziós lesz és belepusztul.

Vegyél mellé párt, lehetőleg szelídet és megoldódik a probléma. :) Ellenkező neműt is vehetsz nyugodtan, a fiókák megelőzhetők. Facebook-os csoportokban talász hirdetéseket tenyésztőktől, hozzá értő emberektől.

2019. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vegyél mellé párt. Nekem egészségügyi okból volt olyan, hogy egy papagájom tartósan egyedül volt, bár társának nem tekintett, sőt, inkább tartózkodó volt, de mivel nem volt jól, így nem kockáztattam, hogy hozok mellé egy egészséges, ép madarat, hogy tetézzem a bajt. Eleinte nem volt egyedül, később maradt magára, de nem részletezem a sztorit.

Szerintem nem lesz gond, ha hozol mellé másik madarat, majd összeszoknak.

2019. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!