Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan papagájt, aminek jó a hangutánzó képessége és nem horror áron van?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék papagájt és most vagyok felkészülve rá, hogy tudjak tartani. Ismertek olyat, amelyik intelligens, játékos és jó a hangutánzó lépessége és max. 80ezer ft? Köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 23. 20:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nagy sándor, Kis sándor. - 40 ezer az ára. Már csak azért is tudom, mert most vettem egy nimfát magamnak, én is Kis sándort akartam,de én még kezdő vagyok, és úgy gondoltam a nimfa nekem tökéletesen megteszi. Ráadásul még most panelba lakunk,de tavasszal költözünk kertes lakásba. Akkor lehet majd gondolkodni mi jöjjön még. Ja és télen nem találsz bebi papagájokat. Már tenyésztőtől is kérdeztem. Május, március a szezon. De van a király papagáj itt Ausztriába 190 euro volt. Afrikai szürke papagáj meg 170 ezer ft.
2019. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A beo nem tetszik? Annál jobb hangutánzó talán nincs is, és nagyon okos is. Viszont nem papagáj.
2019. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hullámos, olcso, s tud hangot utánozni.
2019. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat mindnekinek☺️ 1.kommentelo: sajnos en is panelban lakom,ugyhogy nem mernem bevallalni a nagysandorokag, ha jol tudom nagyon zajosak sajnos. 2.kommentelo: koszonom es tudom, hogy nem szep dolog ilyet mondani, de sajnos kinezetre nagyon nem tetszik. 3.kommentelo: esetleg neked van hullamos papagajod, tudnal nehany tapasztalatot megosztani?
2019. jan. 23. 23:51
 5/11 A kérdező kommentje:
Es tavasz-nyar kornyeken terveznem a papagaj beszerzeset most meg csak keresgelek, informalodok tehat nem gond, hogy telen nem lehet beszerezni.
2019. jan. 23. 23:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem van 40 fajta madaram. Itt láthatod, nem mind papagáj, s ezek közül csak azokat lehet megtanitani: https://www.youtube.com/channel/UCmF65GMbhaZyT8d6VwJ_d3g

Amelyik megtetszik írj, s mindent leirok róluk

2019. jan. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne csak a madár árát nézd, mert hosszútávon az elenyésző. A felszerelés sokkal nagyobb tétel lehet, és az sem mindegy, hogy milyen igényei vannak. A nagyobb papagájok szekrény méretű röpdét igényelnek, ami sokszoros ár pl a hullámosok lakhelyéhez képest. Általában minél nagyobb, annál nagyobb mozgástérre van szüksége a kalitkán kívül is, és annál nagyobb kárt okozhat. Nem törvényszerű, hogy fog is, de nem mindegy, hogy egy katalin vagy egy amazon csipkedi meg a bútorokat.


Nem lehet elégszer elmondani, hogy egyedül nem szabad tartani őket, akármennyit tudsz is foglalkozni vele. Ha egész nap otthon vagy és vele eszel, vele alszol, akkor sem pótolhatod a fajtársat. Legalább kettő kell, tehát ha a madárra fix összeget szánsz, akkor tudd, hogy ketté kell majd osztanod. Két madár tartása nem dupla költség, de az induló ár magasabb így.


Lakásba kezdőnek én a hullámost ajánlanám, vagy esetleg a nimfákat. Nekem hullámosaim vannak, és nagyon pozitív tapasztalatom van velük. A hangjuk 90%-ban halk és kellemes. Akkor hangosabbak, ha messziről hívják egymást, vagy vitáznak. Könnyen barátkoznak velünk is, és az új társakkal is. Nemcsak egy emberrel barátságosak. Természetesen abban bíznak leginkább, aki a legtöbbet foglalkozik velük, de másokkal is könnyen megbarátkoznak, és nem agresszívak az idegenekkel sem. Ezen kívül nem piszkolnak annyit mint egy nagyobb madár, és nem bontják le a lakást. Meglepően értelmes madarak. És persze olcsók, így egy nagyobb papagáj tartásának az árából luxus körülményeket tudsz teremteni nekik.

2019. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Első vagyok, bocsi hogy ide írok kérdést, de jól tudom hazahozatal után 2 hétig ki se engedjem a ketrecéből? Ez nem rossz neki? Valaki még egy hónapot is ír, bár szerencsére nagy ketrece van, de én sajnálom. A nyulamat se zárom be, egész nap kinnt van, és megtanult mindnet szépen. Nem ennek a híve vagyok.
2019. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minimum 2 hétig ne engedd össze a többivel ha van több. Ez a karantén ideje.
2019. jan. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Köszönöm.
2019. jan. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!