Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Azt a tyúkot, amelyiket meg...

Azt a tyúkot, amelyiket meg akarom ültetni, és azt akarom, hogy föl is nevelje csibéit, azt etethetem tojótáppal? (Törpetyúk)

Figyelt kérdés

2019. jan. 31. 06:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
a tojótáp önmagában egy elég durva dolog. De te tudod mit csinálsz, csak legyél vele tisztában hogy az erőszakos tojatás hamar kimeríti az állatokat. Ugyanis erre jó a tojótáp, ezért árulják tök olcsón vágni a tönkretett tyúkokat.
2019. jan. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem. A kotlónak minek kellene tojótáp?

Azt ott adják ahol tojatják erőszakosan a tyúkokat.

2019. jan. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Erőszakosan tojatják a tyúkokat? :O Mintha úgy nyomnák ki belőlük a tojást, vagy olyan szert kapnának, ami a tojás tojására kényszeríti őket...

A tojótáp úgy van összeállítva, hogy a fehérje- és ásványi anyag tartalma a tojást termelő tyúkoknak megfelelő legyen. Pl. sok benne a kalcium, hiszen egy-egy tojás hélya 4 gramm kalciumot tartalmaz, amit 8 gramm takarmánnyal felvett kalciumból tud a tyúk fedezni. Nincs benne semmilyen hormon (egyáltalán nem lehet hormon a tápokban, ez egy hoax). Nyugodtan adhatod a kotlósnak, nem lesz tőle semmi baja, és nem ettől függ, hogy megkotlik-e.

2019. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, elhiszem hogy igaznak hiszed amit mondasz, de nem az. a tojótáp célja a lehető legtöbb tojás-és igen, nem egy tyúkot láttam ami folyamatosan véreset tojt, mert a végletekig ki volt használva...
2019. jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Állattenyésztő végzettségem van, jó volna, ha nem magyaráznád meg nekem, hogy működik a tojótyúk... A véres tojásnak semmi köze nincs a tojótáphoz.
2019. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Oké. oké, persze, Mindenki más hülye, meg vak, és soha nem volt dolga olyan szerencsétlen jószággal akiket ezzel tömtek...
2019. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

A tojótáptól nagyon sok tyúk kettőt is tojik egy nap. Ki vannak használva rendesen. Normál esetben évekig el tojik egy tyúk, a tojótáposnak pedig egy idény alatt vége.

Felénk nagyon sokszor árulnak letojt tyúkokat. Na ezek nagyon szerencsétlenül néznek ki.

2019. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt értsétek meg, hogy ez nem a tojótáp miatt van.
2019. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves Hatoska!


Nekünk ezek a tyúkok már két éve megvannak és egész életükben tojótápot kaptak. Mindig tiszta vér és ürülék mentes tojásokat tojtak. Az elmúlt két eggyaltalán nem látszik rajtuk ugyan úgy tojnak, mint azelött. A tollukon sem látszik.


Tudom nem írtam ki, de szerintem olyanoktól akartam választ kapni, akik egy kicsit értenek hozzá.

2019. jan. 31. 17:26
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Talán te nem értesz hozzá, és azok igen akik egész életükben baromfival foglalkoztak. És éppen elég megnyomorodott kitojt tyúkot láttak akiket ezzel a szarral tömtek.
2019. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!