Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet egy papagájnak...

Hogyan lehet egy papagájnak megtanitani, hogy a ketrecben végezze el a dolgát?

Figyelt kérdés

2019. febr. 7. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sehogy
2019. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
2019. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudom hogy ez kutyáknak van de olvastam hogy valakinek ez vált be!
2019. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de ezt hogyan csináljam papagájnál? fogjam meg, és tegyem be miután pottyantott? :D
2019. febr. 7. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Fújd be azt a helyet aková szeretnéd hogy tojjon!Több helyet kell elejinte megjelölni a házban és ha már azokra rászokott magától akkor lecsökkenteni egyre!
2019. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A madaraknak nincs záróizmuk..
2019. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De valahogy mégis visszatartják, mert ha nem így lenne, akkor folyamatosan csorogna belőlük az anyag
2019. febr. 7. 22:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A madarak nem szobatiszták. Nem tudod megcsinálni velük. Nem fogja fel, hogy mit vétett, nem tudja összekapcsolni a büntetést/történést a pottyantással.

Ez olyan, mintha azt mondanám, az én házamban nem vehetsz levegőt, 1 percig bent ülsz, aztán mars ki, mert az én levegőmet nem szívod!

A madarak párpercenként ürítenek, mert sokkal gyorsabb az anyagcseréjük.

Neked nem való madár. Igen, takarítani kell utánuk.

Ekkora baromságot..erről az jut eszembe, egy tanítónő feleltetett egy gyereket, az rosszul lett, hánynia kellett, a boszorkány meg ráüvöltött, hogy márpedig itt nem hánysz. A gyerek pedig félrenyelte és megfulladt. Börtönbe került a hülye 3.14csa.

2019. febr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyugi nyugi, nem arról van szó, hogy lusta vagyok takarítani, csak hallottam valahol, hogy lehet ilyet
2019. febr. 8. 06:09
 10/11 anonim ***** válasza:

A madarak nem értik a szobatisztaságot, ezért nem képesek megtanulni. Hiába veszel nekik akármilyen sprayt, a szaglásuk nagyon fejletlen, tehát csak pénzkidobás. Főleg a kutyáknak való, mivel a kutyák egészen más szagokra reagálnak, mint egy papagáj.


A kutyák, macskák és sok zsákmányállat azért szoktatható szobatisztaságra, mert ez valamennyire hasonlít a természetes, ösztönös ürítési szokásaikhoz. A madaraknak nincs ilyen, mivel nincs evolúciós haszna. Ott esik ki belőlük, ahol éppen rájuk jön, és nem tartogatják.


Egyetlen nagyon bonyolult és nem túl hatékony módszer van, de ezt kevesen használják, mivel sok tanítást igényel. Amikor látod hogy ürít, hozzá kapcsolsz egy parancsszót és jutalmazod. Ha ezt nagyon sokszor megcsinálod, a papagáj összekapcsolja az ürítést a jutalommal, és a szóval, így elérheted, hogy parancsszóra csinálja, amikor megfelelő helyen van.

De ezt sokáig tart megtanítani, és nem is minden papagáj képes rá. Ráadásul a természetet nem tudod becsapni vele: a madarak anyagcseréje olyan gyors, hogy 5-10 percenként el kellene küldened "wc-re" és még így is történnek balesetek.


Én inkább azt javaslom, hogy takard le a kényes felületeket és könnyen tisztán tartható helyen engedd ki őket, mert a szobatisztaság nem fog összejönni.

2019. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!