Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi idő mire kézhez szokik...

Mennyi idő mire kézhez szokik a veréb papagájom?

Figyelt kérdés
Most vettem egy három hónapos verébpapagájt és nagyon félénk tudom hogy sok idő kell neki mire megszokja az új helyét de kb. mennyi idő mire sikerült kézhez szoktatnom? próbáltam gyümölcsöt adni neki A kezemből de nem fogadta el sok időre van szüksége az gondolom és türelmes leszek vele de mennyi idő mire legalább a gyümölcsöt elveszi tőlem. És igen tudom hogy párban kell tartani őket negatív kommentektől ezzel kapcsolatban kérlek kíméljetek mert a társa egy hónapon belül érkezik. Előre is köszi a válaszokat

2019. márc. 7. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a madártól és a technikádtól függ. Legalább 1 hétig nem ajánlott kiengedni, hogy megszokja a helyet. Kalitkába nem nyúlunk, mert még az számára az egyetlen biztonságos hely. De sokat legyél körülötte, beszélj hozzá. Ha letelt az 1hét, engedd ki repkedni, és türelmesen próbáld elnyerni a bizalmát.
2019. márc. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudnal esetleg valami jo technikat ajanlani?
2019. márc. 7. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha letelt az 1 hét, engedd ki. Az első pár napban ne erőltess semmit, mert eleinte meg kell tanulnia, hogy kell visszamenni a helyére, illetve, hogy kint is biztonságban van. Fontos, hogy soha ne tegyél hirtelen mozdulatot a szelidítés alatt! Legyen a kezedben valami finomság, amit szeret (fürtös köles, szotyi, gyümölcs...). Egy idő után oda fog menni hozzád. Ezt a folyamatot fel lehet gyorsítani "éheztetéssel". Tehát ha kiengedted, becsukod a kalitka ajtaját. A vizet viszont tedd kívülre. Ha már kint van pár órája, éhes lesz, de mivel nem tud visszamenni, oda megy, ahol kaját lát(rád). Ezt viszont ne erőltesd túl, ne szenvedjen az éhségtől! Ha már elfogadja tőled a kaját, próbáld meg a kaja és közé tenni az ujjad, hogy rá kelljen lépnie, hogy elérhesse. A lényeg a türelem és a bizalom elérése. :)
2019. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom
2019. márc. 7. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. Ha még lenne kérdésed, nyugodtan írj, akár privátban is és ha tudok, segítek. :)
2019. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!