Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Harlekin és a Kínai törpe...

A Harlekin és a Kínai törpe fürj (dísz) tartása legális Magyarországon?

Figyelt kérdés

2019. márc. 10. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Minden háziasított állatot tarthatsz legálisan
2019. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Rosszul írtam, minden szemidomesztikált állatot tarthatsz legálisan
2019. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom ezt igennek vehetem :)
2019. márc. 10. 15:01
 4/7 Platypus ***** válasza:
Nem veszélyes, nem védett, nem terjeszt veszélyes betegséget, nem invazív és nem állatvédelmileg problémás a tartása. Ez az öt ok, amiért a hazai törvények tiltják vagy engedélyhez kötik egy-egy állat tartását. Tök mindegy, hogy egy állat háziasított vagy sem. Teljesen legálisan vásárolhatok vadon fogott, friss import ázsiai varangyot például. Pedig totálisan vadállat.
2019. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Láttam ritkán kisállatkereskedésben(mondjuk vagy 15 éve), tehát valószínűleg legális. Nekem volt, hihetetlenül, végtelen aranyos madár a kínai törpe fürj. Ha szeretnéd h.meséljek tapasztalatokról, írj üzenetet.

Vigyázz, mert reggel/akár éjszaka, a kakas kukorékol, nagyon hangosan. Csak akkor vegyél, ha van olyan távoli fűtött helység a házadban, ahova el tudod tenni és ahonnan nem hallatszik át a hálószobákba.

2019. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 tudom, de mivel ez egy szemidomesztikált állat, ezért tarthatja nyugodtan. Mondj egy olyan félig vagy teljesen háziasított állatot, amire engedêlyt nagy macera lenne kérni. Szerintem nincs. Csak be kell jelenteni... De egy kutyát is be kell
2019. márc. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Indiai elefánt. Domesztikált állat, különösen veszélyes, engedéllyel se tarható.
2019. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!