Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa tojóm ült eddig 4 db...

Kistigris02 kérdése:

A nimfa tojóm ült eddig 4 db tojáson! Éjjel megijedhetett (gondolom a tojástól, hogy megtört, mozgott, csipogott)! Első tojásrakása! Nem ül vissza rá! Meg tudom menteni? Infralámpám nincs! A nélkül is ki tudom kelteni? Aggódom értük!

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány naposak a tojások? Hol van a hím? Részt vesz a keltetésben?
2019. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,részt vesz együtt vannak.A hím igen keveset ül rajta de forgatja. Második hó 25.-en lett az első tojás!Kivettem a töröttet mert féltem kihűl,nem csipogott!Most igen!Nem foglalkoznak vele.
2019. márc. 19. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első, vagy a második tojás lehet. A 19. naptól kelnek, maximum a 23.-ig, az első tojás már 22 napos. A csipogás bekéne, hogy indítsa a szülők ösztönét. Nem fogod tudni életben tartani, tedd vissza a helyére, kell a megfelelő páratartalom, hogy ki tudjon bújni!
2019. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Azonnal visszarakom!
2019. márc. 19. 17:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Azt viszont halkan megsúgom, hogy hozzáértés hiányában a kicsik életét kockáztatod! Alapos utána járással kell ennek nekivágni, mivel könnyen balul sülhet el a dolog. Nem játék.

Ne piszkáld most őket, nyugalomra van szükségük. Ha bármi fejlemény van, írj.

2019. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenképp! :)
2019. márc. 19. 17:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Odúkontroll nem árt, de ne zavard őket sokat. Attól nem kéne megijedniük, hogy kikel a fióka. Enni mit kapnak?
2019. márc. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!