Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nagyvárosokban jellemző...

A nagyvárosokban jellemző galambok hova rakták a fészküket régen, mielőtt az ember elkezdett magas házakat építeni?

Figyelt kérdés
A normális madarak (például varjak, szarkák) még most is a fákra fészkelnek, a galamboknak a fák miért nem jók? Amikor még nem voltak magas házak, hová fészkeltek?
2019. márc. 25. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már galambot fára fészkelni, de sokkal jobban szeretik pl. az elhagyott padlásokat, kukoricatárolókat. Falvakban szívesen fészkelnek ilyen helyekre.
2019. márc. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeket a galambokat próbálom hetek óta elzavarni, még egy palack vízzel is megpróbáltam leönteni őket, gyakran rájuk ijesztek de mindig visszajönnek. Mennyi ideig kell terrorizálnom őket hogy máshová fészkeljenek inkább?
2019. márc. 25. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább beszereznék egy ultrahangos madárriasztót vagy madárriasztó léggömböt, ami ragadozómadarat imitál. Keress rá a gugliban :)
2019. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Eredeti neve:szirti galamb. Tehát hegyvidéken fészkelt.

Az ember megszelídítette, postára használta, meg megette.

Aztán mikor megjelent a morze, telefon, stb. meg a fagyasztott csirke, akkor szélnek eresztették őket. Ők a mai "városi" galambok ősei.

Szóval az ember vmit elcsesz, aztán meg dühödten írtja, amit a saját hibájából sikerült elcseszni.

[link]

2019. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Régen sokkal kevesebb városi galamb volt a városokban.
2019. márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!