Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy engedjem ki a papagájomat?

Hogy engedjem ki a papagájomat?

Figyelt kérdés

Hali, 3 napja vettünk egy hullámost és megszokta a helyét, ha olyanja van rászáll a tenyerünkre kajáért cserébe, csiripel, mászkál, hasát, hátát engedi simogatni stb.

Olvastam több cikket is miszerint fontos a napi röptetés, de 3 napja van nálunk, értitek.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogyan csináljam ezt az egészet? Arról, hogy hogyan kell semmit nem találtam, és félek.

Trollok kíméljenek, köszi.



2019. ápr. 17. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:

1 hetet kellett volna biztosítani (bezárva tartani), amíg megszokja a helyet, zajokat stb.

Így van, szüksége van a mindennapos, többórás reptetésre. Kinyitod a kalitka ajtaját és amíg kint van, te végig ott vagy mellette. Amíg nem tanul meg az adott térben repülni, addig neki repülhet bárminek. Óvintézkedéseket viszont kell tenni, pl ajtó-ablak zárva, függöny legyen fent, szobanövényeket kirakni...Mivel elég kezes, leginkább rajtatok fog lógni. Egy idő után éhes lesz és vissza akar majd menni a helyére. Ebben lehet, hogy segítened kell neki.

Ha elég szelíd lesz és már rutinos, jöhet mellé a fajtárs.

2019. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Szeeintem még egy hétig hagyd, hogy megszokja a helyét. Szerencsés vagy, hogy egyből ilyem szelíd, és kézből stb.


Sok mindenre kell figyelni ha kiengeded. Ablakok csukva, ha lehet redőny lehúzva, nehogy nekiszálljon! Szekrényeket bebiztosítani, hogy mögé ne eshessen, mert akkor kampec neki. Szobanövényeket kirakni a szobából, igaz, nem mindegyik növény mérgező, de jobb ha az összeset kirakod amíg repked.

Arra is figyelj, hogy tudjon hova szállni. Szerezz be neki valami ülőrudat, hogy tudjon landolni rá.

Az persze alap, hogy más állat se legyen a szobában, se macska se kutya. Ja és persze ajtó csukva. Ha többen vagytok bent, eleinte mindenki maradjon egy helyben és ne nagyon mozogjon, nehogy megijedjen.

Én úgy csináltam az enyémnek, hogy kinyitottam az ajtaját, és leültem az ágyamra olvasni/telózni. Első alkalommal nem akart kijönni, második alkalommal fél óra után jött ki :D repült egy kört, és vissza is ment a kalitkába, mert félt, új dolog volt neki.


En azt ajánlom neked, hogy te is fokozatosan mutasd meg neki a repülést. Előszir hagyd, hogy ő menjen amerre akar, másik nap meg etesd kézből, és lassan húzd ki a kezed a kalitkából, és rakd le a tetejére. Ha szerencséd van, eszik tovább. Aztan ha megunta elkezd repkedni.


Sok sikert kívánok, lehet kihagytam vmit, de keress rá hogy hogy kell madárbiztoaítani a szobad google-n, és csomó cikket kapsz majd.

Hajrá!

2019. ápr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2019. ápr. 17. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
11%
Nem muszáj fajtárs, ha napi 4-5 órát mellette tudsz lenni
2019. ápr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 4-5 óra? 0-24ben vele kell lenni fajtárs nélkül!!! Pár óra vele foglalkozás nem pótolja a fajtársal való kommunikációt, viselkedést, társaságot. Mint ahogy az embernek sem lehet egy papagáj a társa, a papagáj sem boldog pár nélkül. Egyrészt agresszívvá válhat és nekitámad más embereknek a "párját" védelmezve, másrészt depressziós lesz és belepusztul!
2019. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!