Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kecskepapagáj vagy hullámos?

Kecskepapagáj vagy hullámos?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy pár papagájt, de nem tudok dönteni. Első állat lesz, szóval kezdő vagyok. :)

Panelban élek, így szempont lenne, hogy halkabb/nyugodtabb legyen. (bár úgy tudom mindkettő halk) Szeretnénk vele sokszor foglalkozni, kézbe venni, melyik faj a barátkozósabb? A kecskéről azt olvastam, hogy nagyon kíváncsi, ezért könnyen jön, de nagyon mozgékony, ezért ahogy jön, úgy megy is tovább. Ez igaz? Fontos lenne, hogy lehessen velük játszani/tanítgatni őket. A hangutánzás nem fontos, de azért jópofa. :)

Élőben kb. szerelmes lettem a kecskepapagájba, de azért ennél jobban utána szeretnék nézni a dolgoknak. :) Sajnos kevés infót találtam róluk a neten, így muszáj itt kérdeznem.


2019. ápr. 23. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a lényeg, hogy melyiknek tudsz megfelelő helyet, megfelelő körülményt biztosítani. Mindennapos, több órás reptetés szükséges, illetve mivel panelban élsz, azt is vedd figyelembe, hogy kárt is tehetnek a bútorokban, tapétán stb.

A papagájok nem a csendességükről híresek, bár van, amelyik kevésbé "beszédes". A kecskéknek nagyobb hely kell, mint a huliknak.

Kecske : "Nagy helyigényük miatt nem kalitkamadár, egy minimum 2X1X2 méteres szobavolierbe tartsuk, és naponta röptessük!"

2019. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!