Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehet varjat venni?

Bamboocha466 kérdése:

Hol lehet varjat venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék két varjat, de négy ország hirdetéseit átböngeszve is csak max. több évvel ezelőtti hirdetést találtam, a mentett fiókákat pedig a menhelyek visszavaditják.


Ismertek valakit, akitöl tudnék fiatal varjakat vásárolni?



2019. ápr. 23. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A varjú elég nehezen szoktatható kézhez. Csak akkor van rá remény, ha tojásból neveled. Még a fióka is eléggé vad marad, ha nem téged hisz az anyjának.


Másrészt a varjú iszonyatosan sokat szarik. Éjjel-nappal sikálhatod a guanót. Rumlit is csinál. Erről pedig nem tudod leszoktatni.


Aztán bajban leszel, ha felnő, mert ki kell engedned repülni, viszont mivel nem a szabadban szocializálódott, állandóan veszélyben lesz. Elütheti az autó, megtámadhatják a vad varjak, elkaphatja a macska, lelőheti a vadász.

2019. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.


Éppen, a nehezen kézhez szoktatás miatt teszem fel most a kérdést, amikor a szülők még csak elkezdik rakni a tojásokat.

Fiatal madár alatt 3-4 hetes egyedekre gondoltam, melyeket normális esetben még szüleik táplálnak /ekkor már én etetném őket, így elérve, hogy szelídek legyenek/.


A varjak /és szarkák/ pont azért szimpatikusabbak, mint a papagájok, mert borzasztóan szemtelenek, és életmódjuk miatt elkerülhetetlen, hogy az ember sok időt fordítson rájuk.


Egy nagyon nyugodt helyen lakok, ahol csak kevés autó jár, vad varjak itt nincsenek, egyéb ragadozó madarak pedig magasabb helyeken élnek.


Itt igen ritkán vadásznak varjakra, a vadászok területére pedig nem engedném ki őket. /Esetleg csak a vadász szezonon kívül./ Esetleg színes gyűrűvel látnám el őket.


Összességében azt gondolom, hogy a tartásukkal nem lenne gondom, annál inkább a beszerzésükkel.

2019. ápr. 23. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

OFF, úgy olvastam, hogy varjat akarsz enni :D


Ismerősöm egy szarkát fogadott be, hasonló volt a sztori mint az első válaszoló írta.


A jószág egész nap szabadon volt, de nem mehetett el messze a gazdájától mert a többi szarka bántotta.


Tőlünk meg folyton lopta a kaját, amit a cipőnkben rejtett el :D Mondjuk ez inkább szarka-dolog, nem varjú, de ők is képesek hasonló dolgokra.

2019. ápr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megenni? xD ihh nem...


Igen, a varjak is előszeretettel eldugdossák az ételt.


Most párkányom van ö is minden vackot behord az ágy/kanapé mögé, hütö alá.

A raktárfelszámolások alkalmával meg még ö nez engem bolondnak.

2019. ápr. 24. 14:50
 5/5 anonim ***** válasza:

A varjaknak-hacsak nem tartósan sérültek, és életképtelenek a szabadban-NEM VALÓ A FOGSÁG.

állatkínzás kategória.sosem lesznek boldogok.

2019. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!