Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek jó, ha így tartom...

Szerintetek jó, ha így tartom a papagájaimat?

Figyelt kérdés
Szeretnék hullámospapagájt,rengeteget olvastam utánuk,már több éve gondolkodom ezen. Előszőr 1 et vennék , kézhez szoktatnám,majd vennek mellé még egyet ( pár hétig külön tartanám őket,de egymáshoz közel,hogy szokják egymást , addig is tudnám kézhez szokatni az újjat ) Szerintetek ez így jó lenne? :)

2019. ápr. 26. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Igen, jó. Ha érkezik az új, 2 hétig karanténban ajánlott lennie, hogy az esetleges betegség ne fertőzze meg a másikat. Aztán lehet a két kalitkát egyre közelebb vinni egymáshoz. Mindenképp tenyésztőtől vegyél, ne kereskedésből!
2019. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg jobb lenne egyböl kettöt venni, mert akkor érzik jól magukat.
2019. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még vacilálok,hogy melyik opció legyen,hogy egyből egy párt,vagy külön. Igazából az a legfontosabb,hogy ők jól érezzék magukat :)
2019. ápr. 26. 18:15
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Egyszerre is veheted a kettőt, ezen nem múlik, hogy mennyire lesznek szelídek, egyedenként változó, mennyire barátkozók, és a bátrabbtól amúgy is tanul a gyávább, akkor is, ha többen vannak, de ha elsőre kifogsz egy tartózkodóbb madarat, és egyedül lesz, akkor akár egy évbe is beletelhet, mire kicsikarsz tőle valamit.
2019. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
75%
Jó egyszerre is venni. Mert pl ha az egyik nem találja meg első nap az ételt a másik megmutatja neki.
2019. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Kössz, a lepontozást, de ez bizony így van, egy jó barátom tenyésztő. Tapasztalt madarasoknál igen, mehet a 2 együtt, de kezdőnek egyszerre 1 ajánlott, mert ki kell tapasztalnia a madár viselkedését, mi normális és mi nem. A magány miatti depresszió nem 1-2 hónap alatt jelentkezik, viszont így a gazdi fel tud készülni az új madárra és nem egyszerre kell 2 madárral boldogulnia. Persze ettől függetlenül lehet párban is hozni, mindeni úgy csinálja, ahogy akarja. A karanténról meg úgylátom senki sem hallott, (még ha tenyésztőtől van is) ez egy alap dolog lenne, hogy a meglévő madarat ne fertőzhesse meg semmivel. A tenyésztő sem rakja be azonnal a többi madár közé az újat.
2019. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Egy madarat nem tartunk, csak ha egészségügyi probléma, sérülés miatt nem tartható együtt más madárral, vagy ha nem egy helyről hozod, és idő kiválasztani a megfelelő társat. Kezdő madarasként én is belefutottam az egy madárba, azóta összeszedtem két évtized tapasztalatot. De nem azért volt kezdőként egyszerre csak egy madarunk, mert jobb úgy, hanem azért, mert nem volt internet, ahol tájékozódhattunk volna hozzáértőktől (meg nem elhanyagolható az sem, hogy gyerekkoromban a szüleim nem akartak több madár után takarítani, amíg mi tesómmal nem voltunk elég nagyok, hogy magunk csináljuk).
2019. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

MINDENKÉPP kettőt vegyél egyszerre!

A madárnak úgy a jobb, és úgy is kézhez szoktathatók.

A kalitka pedig kellően nagy legyen, ne egy kis börtön!

2019. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Huzamosabb ideig egyértelműen nem tarthatók egyedül! De egy kezdő (aki még csak leírásból tudja, hogy milyen a madarászás) annak könnyebb így. Komolyan nem értelek titeket...volt már itt jópár olyan kérdés, hogy a gazdi nem ért hozzájuk és segítséget kér.

Pl ma egy törpepapagáj tartó kért segítséget, mert ugye ő is 2-t vett egyszerre és nem érti, miért nem jönnek ki egymással. Annyira kezdő, hogy testvéreket vett és a tojónak nem tetszik a helyzet. Sokan meg nem is tudják, hogy milyen nemű a papagájt vesznek, mert az állatkereskedésben rámondják, amit akarsz, sőt, néha még a tenyésztő sem tudja megmondani biztosra. Aztán ebből is csak a baj van, mert a tojónak kell a hím, a tojásrakási problémák elkerülése végett. Néha idő kell a biztos nem meghatározáshoz, hogy később elkerüljük a problémát.

Írtam, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, szóval szerintem nem kéne ezen vitatkozni.

2019. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Alap,hogy előszőr karanténba rakom őket,hiszem két külön helyről hozom majd őket. Rendesen utána olvasok mindig a dolgoknak , csak erről akartam véleményt kérni , ha előszőr egyet veszek,majd 1-2 hét múlva egy másikat ( előtte persze karantén ) és legalább addig is lehet szoktatni az újjoncot. Meg ha ő még félénk,a régebbi meg barátkozósabb ő is ha látja könnyebben szelidűl,ezért gondoltam erre az opcióra. Persze nagy ketrecük lesz ,erre is figyelek és,ha megszokták a helyet , röptetni is kiemgedem őket a szobába :)
2019. ápr. 26. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!