Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájok milyen...

A hullámos papagájok milyen hangosak?

Figyelt kérdés
Még nem volt papagájom,de szeretnék kettőt ( egy párt ) és erről nem nagyon írtak sehol,hogy mennyire hangosak? Kertesházba lakunk,úgyhogy a szomszédokat nem zavarná,még az itthoniakat se mert korán kelők , inkább én vagyok az aki 8-9ig alszik :DD Hánykor kelnek? Este csöndesek? Ha le takarjuk valamivel,hogy reggel még söfétbe legyen akkor csöndbe marad? Nap közben mennyire hangos? Van amikor csöndes? :) Válaszokat előre is köszi ;)

#hullámos papagáj #hullámospapagáj hangja
2019. ápr. 26. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem valami csendes

Kicsit még kell nevelni,az enyém áthívta a rokonait a szomszédból és karaoke estét tartották hajnali 4-kor.

Aztán arra ébredsz, hogy a rendőrök kopogtatnak csendháborítás miatt...

2019. ápr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kimondottan hangosak, de amikor nem alszanak, akkor szinte folyamatosan csicseregnek. Tehát van egy alapzaj, amihez hozzá kell szokni. Ez egy kellemesebb hang. Többféle hangot adnak ki. Van, amelyik hangosabb, de nem olyan rossz, és van hangos, kellemetlen is. Ez függ a kedvüktől, a környezettől, és attól, hogy hányan vannak. Az egyedül tartott madár sokszor hangosabb, mint a párban tartott. Ennek egyszerű oka van: madár párok mindig egymás közelében vannak, így általában halk csicsergéssel kommunikálnak. A magányos madár keresi, hívja a társait, vagy a gazdi figyelmét próbálja felkelteni, ami sokkal hangosabb.

Ajánlom, hogy nézz róluk videókat a YouTube-on. Így meghallhathatod a különböző hangtípusokat, és el tudod dönteni, hogy melyik mennyire zavar téged.


Alapvetően nappal, világosban aktívak és sötétben alszanak. Napkeltekor ébrednek, akkor is, ha ez hajnali 4-kor történik. Az ösztönük szerint ilyenkor mennek táplálékot keresni, és hangosabb hangon hívják egymást. Ezt fogságban is csinálják, tehát reggel eléggé hangosak tudnak lenni. Ha egyszerűen letakarod őket, attól még látják, hogy világosodik. Arra is figyelni kell, hogy kapjanak levegőt a takaró alatt. A legjobb, ha éjszaka egy ablaktalan vagy jól elsötétíthető helyiségben vannak. Este napnyugtakor elcsendesednek.

2019. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam,hogy éjszakára bevinném őket az egyik szobába ( abba a szobába nincsenek ablakok,egész nap korom sötét van még nappal is )
2019. ápr. 27. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka alapból nem adnak hangot (alszanak), nem kell elzárni külön őket. Legalábbis az enyémek csöndben vannak éjjel.
2019. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kora reggel sem csicseregnek pedig még csak le sincsenek takarva és ott vannak az ablak mellett.
2019. ápr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hullámos papagájról elmondható, hogy a hangja maga az halk, ez nem egy arapapagáj, akinek visítása miatt a hatodik szomszédba is téged szidnának. De gyakran csicsereg halkan nap közbe, magyarán nem ordít úgy, mint egy ara v egy kakadu. Hímet érdemesebb venni, könnyebben szelídül, és ragaszkodóbb maga a madár is, és nem is csíp. Nekem van 1 hím, Lóri a neve, élénkzöld, a baknyulammal, Frédivel jó haverok.
2019. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!