Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megöltem egy madarat?

Megöltem egy madarat?

Figyelt kérdés

Ma reggel a vihar után találtam egy kis madarat. nem repült, nem futott el, de két lábon állt. Behoztam, vártam vele még megszárad.

Csipogott, járkált, gondolta jól van.

Kitettem, hátra keresi az anyja, meg ugye ő is adott ki hangot, biztos azt hívja.

Eltelt fél óra, kinéztem. Még itt volt, járkált.

Pár óra múlva megint szakadt az eső, gondoltam kinézek, de nem láttam már.

Persze folyamatosan foglalkoztatott mi lehet vele, jól van-e, megtalálta az anyját, fészkét.

Elindultam a szakadó esőben alaposabban körbenézni.

És egyszer csak a fűben megpillantottam egy ugyanolyan madarat, holtan :(

Nem vagyok benne biztos, hogy ugyanaz a madár volt, de mivel ugyanúgy nézett ki, valószínű Ő volt.


Most nagyon rosszul érzem magam, hogy nem tettem meg mindent érte és miattam halt meg. Egész nap bőgök miatta.

Tudom, hogy egy vihar során sok madár elpuszil, de most talán én segíthettem volna egyen ha még várok vele. Bár etetni nem tudtam volna, mivel húsevő fajta volt.



2019. máj. 13. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Igen, sok kis madár elpusztul, de ne aggódj, a természet számított erre. Ezért rak sok tojást minden madár. Nekik nem akkora tragédia a fióka elvesztése, mint nekünk, embereknek. Ne hibáztasd magad, valószínűleg sérült, beteg volt, vagy kiéhezett.
2019. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Ha fejen állsz, akkor se tudod megmenteni azt a madarat. Ne emészd magad, ez a természet rendje.
2019. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

Én egyszer egérragasztót raktam ki a teraszra úgy, hogy nem fedtem le. Persze, beleragadt egy énekesmadár.


Szóval ha azt nézzük, én is megöltem, bár nem szándékosan. Sajnáltam szegényt, de azért nem bőgtem érte egész nap.

Sajnos ez az élet rendje.

Azóta én is sokkal elővigyázatosabb vagyok.

2019. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A természet rendjének eléggé ellentmond az ember. Lássuk csak: újraélesztés, kómában tartás 23 évig, lélegeztető gépeken, csípőficamosok műtétje, császármetszéses szülés, homokosok házassága és gyerekvállalása,

stb stb stb


Nem kell mindent megmenteni, csak azt, ami épp a közvetlen közelünkben van.

Nem magunkért, nem a sajtóért, nem a szomszédok dícsérő szavaiért, hanem csakis a madárért.


Kedves kérdező, nem öltél meg semmilyen madarat. Még tapasztalatlan vagy, és ránézésre nem tudtad eldönteni, szüksége van-e mentésre vagy sem.

Semmi baj, tanultál az esetből. Néha tapasztaltabbakkal is előfordul.

Valamelyik nap elütöttek egy rigót, az út szélén feküdt, úgy néztem, még van benne egy kis élet, próbáltam újraéleszteni hosszú percekig, aztán megindultam vele haza, de sajnos nem élte túl.

Nem öltem meg.

Te sem ölted meg. De tanultál belőle.

Olvass sokat, nézz fiókanevelő videókat, és egy nap majd sikerrel jársz. Érzékeny, lélek-ember vagy.

2019. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!