Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Abban szeretnék segítsgéet...

Gyovai Szabolcs kérdése:

Abban szeretnék segítsgéet kérni, hogy a szántóföldünkbe vetett napraforgót ki eszik a vad galambok. Edényel meg lékpuskával csörgünk és lövünk nem tágúlnak. Arra gondoltam, hogy solymászt kéne hívni de nem tudom egyáltalán foglalkoznak-e vele?

Figyelt kérdés
Ha valaki járt már így és meg is tudta oldani újra vetés nélkül azt kérem segítsen.
2019. máj. 15. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

A vadgerle védett madár. Eszmei értéke 50.000 ft. Az állatkínzást, engedély nélküli vadászatot pedig a törvény bünteti. Ezt bizonyára a solymászok is tudják.

Próbálkozzatok esetleg madárijesztővel...

2019. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké én megértem csak tele van a föld madár ijesztővel. :D

És így se tudunk velük bírni.

2019. máj. 15. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy nem a vadgerle eszi ki. Mert az elég ritka. Azért is védett.


[link]



Inkább a balkáni gerle

[link]


és a (városi) házi galamb. [link]

Azokból millió van,és nem védettek.

2019. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben lövöldözöl, annak nem ígérem, hogy jó vége lesz.

Ritkítják a vadászok eleget. Részedről ez inkább természetkárosítás, állatkínzás, lőfegyver nem megfelelő használata (csak sport-és céllövészetre, nem állatokra) cimkék alatt futó bűncselekményként fog menni.


Mi az a vadgalamb? Van örvös galamb, házi/szirti galamb(columba livia), balkáni gerle, stb.

Honnan tudod, hogy kieszik? Láttad, hogy elültetted, aztán meg nincs ott semmi?

A felásott/szántott földeken a madarak nem azt a pár szem szart szedik ki, hanem a kiforgatott gyommagokat, egyéb zöldeket, varjúfélék pedig a kártevő rovarokat eszik ki.

A vetési varjakat is azért írtották ki a múlt évszázadban, 90%-ban, mert azt hitték..aztán most meg védett, meg évmadara, meg anyámtyúkja.


A napraforgó vetésmélysége 4-6cm, sztem krvára nem ás le egy galamb 4-6centit.


lesőfára tegyél műsolymot, ha annyira zavar, hogy ott vannak.

2019. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A családban csak hord valaki fekete-barna harisnyát, hosszú szárú zoknit? :-)

Na most, ezt megtöltöd szalmával mintha macska vagy valami vad lenne, fejet formázol neki egy magzaggal átkötve és kiteszed bizonyos távolságokra a szántón, néha áthelyezed mintha mozogna a drága. :-D

A galambok úgy félnek tőle mint a csuda, inkább átvonulnak minthogy megkockáztassák. A seregély ellen is jó ha cseresznyefára teszed.

2019. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!