Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fecskefészek eltávolítás?

Fecskefészek eltávolítás?

Figyelt kérdés
Nos,olyan problémám van hogy útban van egy fecskefészek.A házat nemrégiben vásároltam,szeretném a homlokzatot festeni,és felújítani a stablont.Viszont a fecskefészek útban van,ráadásul az utcafronti falon található,az ablak fölött.Leverni nem akarom,de valamit tenni kellene,mert nem tudok haladni a felújítással.Milyen lehetőségeim vannak?

2019. máj. 19. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
2019. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel nem vagyok előrébb,azt írja április után nem szabad zavarni őket.Azért az mégis röhejes hogy két madárhoz igazítsam az életem..toljam el jövőre a festést,a ház külső felújítását?Vigyék el őket madárparkba vagy mit tudom én,ha már vagyok annyira korrekt hogy egyáltalán utánaérdeklődöm hogy mit lehet velük kezdeni,és nem levertem szó nélkül a fészküket,mint azt sokan megtették volna..
2019. máj. 19. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz várni amíg kirepülnek?

Lehet pár hét, vagy még kevesebb, és kész.

Gyakorin mit akarsz hallani? Szerinted erre kószálnak a helyileg illetékes Nemzeti Parkok igazgatói, vagy MME szóvivők?

Azt tudom javasolni, ismételten, hogy várd meg, amíg kirepülnek. Valószínűleg ők is azt mondanák.

Kedves tőled, hogy nem verted azonnal le, de kérlek ezután se tedd, főleg költési időszakban.

Nézd, nem vagyok egy áruló típus, de eddig egyszer sikeresen értesítettem a rendőrséget gyakorin megjelenő állatkínzás/természetkárosítás stb gyanújával.

Mivel a fecskék állománya egész Európában, és Magyarországon is eléggé megcsappant, nagyon rossz idő miatt is rengetegen elhullanak, a fecskék javára ggondolok a házad helyett.

[link]

2019. máj. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egész évben tilos a fecskefészkek leverése. Legyél velük toleráns, az állományuk az elmúlt 15 év alatt megfeleződött, a mostani év eddigi időjárása pedig tovább nehezíti a helyzetüket, alig látni őket. Jövőre még kevesebb,vagy egy se lesz.
2019. jún. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!