Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagáj egyedül is...

A hullámos papagáj egyedül is olyan hangos, mint ketten?

Figyelt kérdés
Volt kb. 5-6 éve 2 hullámos papagájunk, de irtózatosan hangosak voltak(kivéve éjjel, mert akkor csöndben voltak). Most szeretnénk megint, de most egyet. Anyukánk viszont nem szeretné(bár úgyis belemegy), mert szerinte egy is nagyon hangos lenne. Mi a tapasztalatotok?

2019. máj. 27. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Előszőris papagájt nem tartunk egyedül csak párban!

És az én tapasztalatom az hogy mióta elpusztult az enyém párja és egyedül maradt sokkal hangosabb, mint mikor ketten voltak. Akkor egymással "beszélgettek", azóta pedig a mi figyelmünket próbálja folyamatosan felkelteni. Nem jó neki sem így.

2019. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálunk amíg nem volt párja szelídebb, barátságosabb, és sokkal halkabb volt. Amikor megjött a párja, barátságtalan, lett, és iszonyú hangos..
2019. máj. 27. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Papagájt csak párban tartunk! Ez alapszabály!!! Egyedül depressziós vagy agresszív lesz, akár öncsonkításra is képes! Ha nem bírjátok a hangját, hát ne tartsatok! Az egyik legcsendesebb papagáj faj a Katalin papagáj (ha esetleg az is érdekel), de őket is szigorúan párban lehet tartani!
2019. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ők mennyire hangosak?
2019. máj. 27. 22:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem nimfikéim vannak, és párba; nem hangosak, sőt csak és kizárólag egyedül óbégatnak egyfolytába, mert hívnák a párjukat, de nincs nekik, és ezt nem bírják elviselni, mert társas lények!!! Sok-sok laikus ezt nem tudja, de senki se az anyja hasába tanult meg semmit. Még azt se, hogy ugyanúgy húz a gazdihoz és "beszélni" is megtanul, mintha csak egymagába lenne a papagájod.



Mert ugyanis egymástól is eltanulják a két madár, amit az ember tanít nekik, így a szelídséget, a "dumát", na meg a trükköket, mint pl. szaltózás, forgás, stb.



Sok-sok tévhittel ellentétbe, minthogy mondja sok ember, hogy: "A hím lesz csak szelíd, és nem is csíp, míg a tojók hisztis p csák, csípnek, és nem lesznek olyan barátságosak." Ez csak egy h lye sztereotípia, ami néhány ostoba ember véletlenszerű tapasztalata alapján született. Korántsem nemfüggő, h szelíd lesz -e v se, mert ez a foglalkozás mértékétől függ; magyarul legyél mellettük legalább napi 2-3 órát, mert 10 perc lófing, semmit se ér. A szelídítés elején meg ez akár 3-4 órára is kirúghat, míg az alap kézből-etetősdit végigcsinálod velük, és ez a kis- és középtermetű fajoknál kb. 1-2 hét, de többnyire csak 1 hét szokott lenni. Régen nekem is voltak hulijaim, mert a hullámos szép színes és édesen csipog, na meg könnyen szelídül; de 1x-csak rádöbbentem, h ez a nimfákra is ugyanúgy igaz, és még külsőre sokkal-de-sokkal szebbek is, mert olyan méltóságteljesek, h olyan hosszú farkuk, tarajuk meg szürke-sárga-fehér színűek. Legalábbis szerintem, de 1x-űen csodálatosak, de ez csak az én ízlésem...ű



22/nő-egy kétéves nimfa-párocska boldog gazdija!!!


Ja meg azt is szeretném a köztudatba elterjeszteni, amivel eleinte én se voltam tisztába, mikor elkezdtem madarazni, hogy a díszmadarak is-mint bármely háziállat-NEMCSAK "jajdecúúúki" meg társ a mindennapokba, hanem felelősséget igényel és némi pénz is(mert bár olcsó maga a madár is, az eledel is, a berendezés is, a ketrec meg megvolt

eredetileg is nekünk; mégse 2 forint, de néhány ropiból röhögve kijössz), így én is megtanultam még gyerekkoromba, h az élő papagáj nem plüsspapagáj! :D:D:D

2019. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a papagájod állandóan hangos, akkor valamit nem jól csinálsz. Az enyémek nyugiban vannak, ha hangosak, akkor jelezni akarnak valamit, például elfogyott a vizük, a kajájuk, álmosak és kapcsoljam le a lámpát, melegük van és kérnek egy kis locsolást (vízipisztollyal vagy virágpermetezővel szoktam locsolni őket ilyenkor), esetleg észrevették, hogy nem keltem fel az ébresztőórára. Alap esetben nem csinálnak zajt, szakik, akik jöttek hozzám bekötni az új netet, meg is jegyezték, hogy ilyen csendes papagájokat még nem láttak.

Csakhogy én a madarakat is nevelem. Sokaknál azért hangosak, mert úgy gondolják, hogy őket nem szokás, nem kell.

2019. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem, nem szabad papagájt egyedül tartani, vegyél mellé ellenkező nemű párt! Nekem van 2 db 3 éves hullámosom, szelídek, "beszélnek", börzén tenyésztőtől vettem őket. Cuuuukiiiiikkkkk, imádom őket, már többfajta volt nekem, de a legtöbb hullámos volt, mert azok a legédibbek, és könnyen szelídül, könnyű gondozni, nem sz rik nagyot, sőt lehet, h szobatiszta lesz(nekem régen volt 1-1 hullámos papagájom, és a kaliba egy kis ládikába sz rtak, de ez madaraknál ritka)
2019. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!