Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meddig lehet egyedül egy papagáj?

Meddig lehet egyedül egy papagáj?

Figyelt kérdés

Egyszer már az előbb leírtam amit akartam, de a billentyűzeten rohangál, szóval bezárta a mozillát. :)

Szombaton költözött hozzánk egy fél éves hím Szenegáli. 1,5 hónap múlva kap barátnőt. (a barátnő még olyan kicsi, hogy nem jöhet hozzánk addig). Azért vettem már most meg, hogy kézhez szokjon a madárkánk, gondoltam 1,5 hónap alatt sikerül. No, 24 óra alatt sikerült. Egyfolytában rajtunk lóg, ha lerakom hisztizik, hozza a csörgős lasztiját, belefekszik a kezünkbe, hogy simogassuk, szóval minden olyan, amit sose hittem volna, hogy 5 éven belül elérek. Most épp segít gépelni. (vagyis az előbb segített kilépni a mozillából)

6-8, illetve 16:30-20:00-ig velünk van. 8-kor megyünk dolgozni, 20:00-kor pedig már ő megy be a röpdébe aludni magától. A kérdésem, hogy 8-16:30-ig (amíg egyedül van), hogy lehetne "lefoglaltatni"? Nem szeretném, hogy unatkozzon. Csörgő labda fel van fogva a röpdébe, azzal el van akár 1,5 órán át, repülni is van helye, bár nem szokott. Érdemes esetleg rádiót kapcsolni neki? Vagy mit vehetnék/csinálhatnék/tehetnék, hogy aránylag jól teljen el neki az a pár óra?


2019. máj. 28. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Korban hozzá illő párt keress neki, minél előbb!
2019. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
3 hónap különbség lesz köztük kb.
2019. máj. 28. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egyszer azt mondta egy szakértő (nekünk csak kisebb pöpink van), hogy feladatot kell nekik adni, amivel elvannak. Tehát pl picit megkezdett diót, amit ő bíbelődve kibont, majd megesz. Vagy vmi hasonlót, amivel ellehet.

A rádió is sztem jó ötlet:)

2019. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Másfél hónap még nyugodtan belefér.
2019. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Nekem hullámos papagájom volt, ami nem ennyire emberközvetlen fajta, de alap, hogy a kalitkája teli legyen játékkal. Van egy alapfelszereltség, amit szokás betenni, szépia, tükrök, csengők, fürdőszoba, mászókák, akár mókuskerék...
2019. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Van bent madár fajátszótér, 2 hinta, csemegerúd (nehéz róla zabizni, az is játék), szépia. Tükör nem lesz, attól személyiség zavara lehet, a tükörkép lenne a társa.

Nyilván a legjobb instant egy társ lenne, de nem tudom megoldani. Lehet elég ennyi, de mindig nagyon szomorúan hagyom itthon, szeretném hogy a legjobb legyen neki addig. Elvileg napi 12 órát kéne aludjon. Este 8-9-et szokott, a reggeli játék után is be szokta csukni a szemét, ahogy megyünk dolgozni, úgyhogy kb. 5-6 órát van egyedül.

2019. máj. 28. 16:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Tükröket és mókuskereket tilos! A kalitkát meg nem kell túlzsúfolni, mert az sem jó.

Lehetőleg fából készült játékokat kapjon, amiket szétrághat. Pl a fűzfa ágak kör alakra hajtogatva jó játékok a papagájoknak.

2019. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nappal is szunyókál kicsit.
2019. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát két hónapnál tovább ne legyen egyedül, mert idegbeteg lesz, vinnyogni és tollat tépni fog, na meg lehet, öncsonkít is majd idővel, ezét van, hogy papagájt nem tartunk egyedül, mert az embert tekinti párnak/fajtársnak, amibe a legrosszabb, h az ember nem tud vala lenni 0-24-be, hogy cseverésszen/játsszon/foglalkozzon vele, és akkor bekattan a madár. Papagájt esetleg akk tarts fajtárs nélkül, ha nyugdíjas vagy, így akár mindig mellette tudsz lenni.


Én párba vettem 2 hullámost, kék fiú és zöld lány. Ha nem 1x-re vettem volna őket, akk össze kellene őket az 1-2 hét szelídítés alatt szoktatni, h ne marják szét egymást, mert idegenek lennének. Ha valamelyikük ne-adj'-Isten előbb halna meg, 1-2 hónap gyászidőszak után vennék neki másik, ellenkező nemű kis társacskát! :):):) Az enyémeket am 3 nap alatt meg tudtam szelídíteni(ami azért ritka dolog, minimum 1 hét szokott lenni az emberhez való szoktatás)!!!

2019. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt régen szenim, kissanyim, nimfám is, de hullámosom a legtöbb volt az összes közül, mert ők a legcukibbak, és a legszebbek, emellett könnyű gondozni/szelídíteni...
2019. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!