Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Dolmányos varjú tartásával...

Dolmányos varjú tartásával kapcsolatban tanácsok?

Figyelt kérdés

Megbeszéltük itthon, hogy kapok egyet. Nem légből kapott ötlet a dolog, édesapámnak is volt gyerekkorábn. De mikor tőle kérdeztem, nem sok mindent tudtam meg... Lehet, hogy azért mert én lány vagyok, de szeretnék azért kicsit tájékozódni előtte, nem csak "majd lesz valahogy" alapon beszerezni egyet. (Természetesen nem kritizálni szeretném édesapám, csak benne mindigis inkább az a laza férfimentalitás volt fellelhető...:)


Az érdekelne, hogy:

Pontosan mivel lehet etetni? Azonnal ehet mindent, vagy kell várni bizonyos ideig néhány dologgal? (Azt tudom, hogy elvileg mindenevő, de olvastam már a főtt brokkolitól kezdve a magokon keresztül a csirkehúsig mindent, szóval fiatal fiókának inkább mit érdemes?)

Hol tartsuk? Lehet kint a kertben vagy ott már csak akkor ha már nagy lett? Van egy kisebb ketrecünk is kalitka gyanánt, annak hasznát vehetnénk?

Kell/lehet neki valamilyen védőoltást beadatni? Anyukám attól fél, hogy megfertőzi a csirkéket valamivel... De hozzájuk egyébként sem engednénk be. És ha itthon rendszeresen kap ételt akkor máshol nem nagyon fog enni, ugye? És még a csirkékkel kapcsolatban: ha lehet neki csirkehúst adni, akkor az jó ötlet? Mivel vannak nálunk tartva is kicsit félek, hogy ha véletlenül bejut hozzájuk vagy ha épp kint "legelésznek" akkor rájuk támad. Elkerülhető az ha inkább másfajta húst adunk neki? Vagy pont hogy adjunk neki csirkét, hogy aztán "telítődjön" vele és ne kelljen neki plusszba? A kutyáink is esznek csirkehúst, de már ők sem akarják bántani a csirkéinket.

Most ennyi jutott eszembe, de lehet, hogy még jövök pár kérdéssel...

Esetleg egyéb jó tanácsok?

Előre is köszönöm a segítséget!



2019. jún. 2. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szüksége van:

1. szabadságra

2. sok másik dolmányos varjú haverra


Ha beteget szeretnél befogadni, akkor a Madárkórháznál önkénteskedj, adnak madarat is és szakszerű tanácsokat.

2019. jún. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
2019. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valami nem tiszta, teljesen az jön le az írásodból hogy azt képzelted, fiókaként befogadod és később szabadon él melletted, visszajárva hozzátok? Mert ez nagyon nem így lesz. A "ha itthon rendszeresen kap ételt akkor máshol nem nagyon fog enni" kijelentésed teljesen erre utal. Szóval ez nem így működik.


A ketrec és kalitka fogalmakat elfelejtheted. Több négyzetméter alapú röpde kell neki, méghozzá a nagyobbik fajtából. Látom, hogy jó életet akarsz neki, de sajnos a tudásoddal egyenlőre még azon a szinten tudnád csak tartani, mint apukád volt, hogy csak úgy van.


Végül pedig: attól hogy lehet valamit tartani, nem azt jelenti hogy kell is. Vadmadarak fogságban tartását én szívem szerint csak akkor támogatom, ha már nem állná meg a helyét a természetben. Ez vonatkozik a sérült madarakra, vagy olyan fiókákra, akik felnevelésük után nem tudnának a vadonban életben maradni. Olyan fiókákra, akiknek szükségük volt a felnevelésre, nem olyanokra, akiket kiloptak a fészekből, hogy valaki tarthassa őket később...

2019. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as! Megértem amit mondani akarsz. Tényleg nem tudom, hogyan kell tartani: ezért kértem tanácsot olyanoktól akik esetleg értenek hozzá.

Igen, úgy szeretném tartani ahogy apukám, tehát szabadon, nem szeretnék röptetőt, mert szabadon lenne. A kalitkára/ketrecre azért gondoltunk, hogy esetleg mikor kicsi oda csinálhatnánk neki valami fészekfélét, ahol ellehet ha én nem vagyok otthon és nem tudok rá vigyázni, mert amíg nem tud repülni félő, hogy a kutyák megtámadják. De ha tudsz jobbat, kérlek oszd meg velem, nyitott vagyok a segítségre :)

Tehát arról se lenne szó, hogy háziállatként tartanánk és bezárnánk, inkább "ideszoktatásról" lenne szó.

2019. jún. 2. 14:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt dolmányosom. Eleve úgy hoztam el,- fiókaként- hogy várta egy 3x3 méteres kerti röpde amely felülről fedett volt, és 3 oldaláról védett. Nem árt elé még egy kerítés-félét felhúzni a macskák+ egyéb ragadozók miatt, amíg a madár meg nem szokja, hogy a röpdében biztonságban van. Aztán, a voileren belül volt egy fa madárház,amelyben "láthatatlanná" tudott válni ha megijedt. Ez is fontos, különben verni fogja magát a rácsokhoz, ami komoly sérülést okozhat neki. (A kalitkát máris elfelejtheted, semmi perc alatt nyírná ki magát a madár benne.) Nem árt ha betonozott a voiler, egy varjú naggggyon sok szeméttel és nyúlós guanóval tud járni, ezt a legkönnyebb takarítani. Szüksége lesz még egy bazi nagy virágalátétre, hogy tudjon pancsolni, meg persze etető, itató tálakra. Ez így eleve nem olcsó muri, és akkor még a madár be sem költözött. Etetni, vegyesen a legjobb, de hús alapú kajája legyen. pl.: csirke, pulykanyesedék, lisztkukac, esetleg egér, főtt tojás, gyümölcsök, főtt zöldség. Adhatsz neki madaraknak való vitamincseppet, kisállat kereskedésben kapható, nem nagy összeg. Az, hogy a kertben szabadon eléldegél és füttyre a válladra száll... az hosszútávon nem fog működni, ha csak nem eleve sérült. Minden napos foglalkozással elérheted ugyan, hogy kézre hívható legyen- az enyém is az volt- de úgy sem vagy otthon egész nap. Ez egy nagyon aktív madár, hamar elunja magát, és akkor elmegy világot látni. Az esetek többségében nem szoktak előkerülni. Mert ugye dúvad, kilövi a vadász, szelídsége miatt nincs olyan veszélyérzete, mint vad társainak, bármi elkaphatja, vagy egyszerűen odakint jobban érzi magát. És még valami. Ha elszánod rá magad, keress egy hozzáértő állatorvost. Nekem 3 évig volt varjam, beteg lett és sajnos nem volt a környéken olyan doki, aki érdemben tenni tudott volna érte. Okulva ebből azóta sem hoztam másikat. De neked kívánok hozzá sok szerencsét, végtelenül sok örömöt tud okozni egy ilyen madár :)
2019. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mint én is és utánam is megírták: nem járható út a szabadon tartás. Ezt felejtsd el úgy ahogy van. A nagy röpde az egyetlen normális tartási mód, ha ezt nem tudod vagy nem akarod biztosítani, tényleg mondj le az ötletről.
2019. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy röpdében szenvedne nagyon.Kinéz, látja a természetet, ahova ő soha nem mehet ki, mert a szabadság neki nem adatik meg.Kellenek mellé a fajtársak is.Egyedül akarod tartani, pusztán a saját szórakoztatásodra?Mikor ez a tartás neki nem jó?A varjú nagyon okos állat, unatkozni is tud.

Én a helyedben inkább fogságban szaporodott madarat tartanék, mondjuk papagáj, pinty, kanári, stb.De őket is nagy röpdében nyáron, amit télre be lehet vinni fűtött helyre.

Vagy tartsál galambokat, mondjuk postagalambokat.Őket ki lehet, ki is kell engedni repülni, visszajön, nagyon sok öröm van a tartásukban.Én 1 éve foglalkozok velük, imádom őket nagyon.

2019. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!