Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájok mellé egy...

Hullámos papagájok mellé egy nimfa?

Figyelt kérdés

Csináltunk egy nagyobb ketrecet a három hullámosunknak (50x50x80 cm) és gondoltuk veszünk még melléjük valamilyen madarat. Először pintyekre gondoltunk aztán felmerült a nimfa, ahogy utánanéztem ők is kijönnek a hullámosokkal.

Csak ugye jóval nagyobb testűek úgyhogy lehet inkább csak egyet vennénk.

Napi szinten körülöttük vagyunk és foglalkozunk velük és talán megpróbálnánk kézhez szoktatni is valamilyen szinten.


Szerintetek így működne?


2019. jún. 11. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nimfa már nem fér be oda , nekünk egy hullámos és egy nimfa van együtt nem mondom meg mekkora a ketrec(nemtom) de egy közepes méretű :D és így is egy év alatt szoktak össze addig olyan volt a ketrec mintha ketté vágták volna benne a teret.
2019. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem! Az a ketrec még 1 nimfának is kicsi! Papagájt csak párban tartunk! Kell egy negyedik hullámos és egy nagyobb kalitka! Összerakni meg röpdében vagy sehogy, mert a hullámokok agresszívek tudnak lenni, főleg költési időben és kinyírják a nimfákat.
2019. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt még belátom, hogy 5-6 madárnak már szűkös lenne, hogy még egy darab nimfának is, főleg ha rendszeresen reptetve van. Hagyjuk már... Jóval nagyobb mint a legtöbb boltban kapható kalitka.
2019. jún. 11. 16:36
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Ez már túl zsúfolt lesz. Kereskedésben meg minden eladó. Ha nagyon bővíteni akarod a létszámot, építs egy röpdét.
2019. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem hitetlenkedni kell, hanem utána járni. A nimfa kalitkamérete 1m-től kezdődik! Egy valamire adó papagájtartó meg tudja, hogy kereskedésből sem kalitkát, sem papagájt nem veszünk. A papagájoknak fajtársra van szüksége, tehát a nimfa mellé kellene még egy nimfa. Ekkora helyen meg jobb esetben csak a lábát rágná le az egyik huli, rosszabb esetben vérfürdőt rendezne. Olvasgass a témában, mert rossz olvasni a tudatlanságod, azt meg főleg, hogy nem, hogy megköszönnéd a válaszokat, még neked áll fejjebb.
2019. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem mondtam egy szóval se, hogy kereskedésből vennék bármit is, bár azt nem értem, hogy kalitkát miért ne lehetne, nem mindenkinek van lehetősége építeni magának.
2019. jún. 11. 18:45
 7/9 anonim ***** válasza:
A kereskedésekben általában túl kicsik és túlárazottak a kalitkák, abból a pénzből nagyobbat lehet barkácsolni házilag, vagy ugyanakkorát olcsóbban is össze lehet állítani. Nyugi, kezdőként én is belefutottam, meg a legtöbb madaras, akik nem tenyésztő mellett nőttek fel. A nimfákkal amúgy elvannak a hulik, ha van elég nagy helyük, de ez, ami neked van, nem elég hozzá.
2019. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Aki lepontozott, kérem olvasson utána a hullámosoknak jobban, mert ez így van náluk. Kis helyen, főleg költési időben gyilkolhatnak is. Nem vicc! Röpdében elvannak, de ekkora kalitkában vérfürdő lenne.
2019. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8:

A kérdező pontoz le, mert nem hisz neked, hagyd a fenébe, majd saját kárán tanul.

2019. jún. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!