Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kis madarakat találtam? SÜRGŐS!

Kis madarakat találtam? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap volt egy vihar és 4 madárfiókát találtam a földön+a törött fészket. Mit csináljak? A 4 ből 1 már halott és 1 miközbem raktam vissza a fészekbe, meghalt. Mit tegyek? Szerintem az anyjuk már nem talája meg őket időben. El tudnám őket én tartani? Mit csinájak velük? A gyors válaszokat köszi :).
2019. júl. 2. 13:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Melyik megyében laksz? Van facebookod? Ott vannak madármentős oldalak. Írj rá a legközelebbire. Sajnos csak ennyiben tudok segíteni, mert nem értek a madarakhoz én se. :/
2019. júl. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Vidd be az állatkertbe. Van madármentő allomás
2019. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem magyarországon lakom, és állatmentős nincs a közelemben. Bármilyen segítséget elfogadok, remélem valaki tud valamit mondani...
2019. júl. 2. 13:37
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy ezek még nem életkébes fiókák, szerintem nemrég keltek ki a tojásból, még a szemük sincs nyitva. Egyik nagyon megütötte magát, de még életben van, látszik hogy küzd. Mit tegyek? Egyenlőre visszaraktam őket a fészekbe, de szerintem az anyjuk már nem fog értük visszamenni. El tudnám őket tartani? Mit csináljak velük?
2019. júl. 2. 13:46
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Tudni kellene milyen madár?

Akvarisztikai vagy állatboltban vegyél kukacot, apró bogarat és csipesszel tedd a szájába.

Elvileg nyitogatja magától a csőrét, ha hozzáérsz, vagy ételt érez.

Ha más nincs, akkor nagyon apróra (kis bogár, vagy kukac) nagyságúra vágj fel csirkemellfilét és azt add neki.

Nem tudom mennyire vagy finnyás, a nagyanyám a szájába vett vizet, odatette a kismadár csőrét és az onnan ivott.

Lehet, hogy kis tálka is megteszi, én azt még nem próbáltam, csak a nagyanyám szisztémáját és az bevált.

2019. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok

Ha elkezd enni, akkor viszont egy nap többször is kell etetgetni, mert egyszerre csak 1-2 falatot tud megenni, ahogy az anyja is hordja a bogarakat.

2019. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

És még 2 kérdés? Mennyit várjak hogy vissza e jön az anyjuk? Hány órát?

És ha nem jön, milyen körülmények közt tratsam őket? Kint? Bent? Avarban?

2019. júl. 2. 13:53
 9/18 A kérdező kommentje:
Jaj, és én rigófiókára tippelnék.
2019. júl. 2. 14:01
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ne kisérletezz az eltartásukkal. Nagyon szép, hogy megmentetted őket, de a továbbiakban szakértő segítsége kellene. Állatkert sincs ott ahol laksz? Bármiféle állatvédő egyesület? Ha nincs, én kiírnám facebook-ra, hogy madarakkal foglalkozó segítségére lenne szükség, vannak olyan lelkiismeretes védők, akik el is mennek értük. Sok szerencsét!
2019. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!