Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a hím nimfa nem szereti a tojót?

Figyelt kérdés

Adott két nimfa. Az egyik a legkezesebb madár, amit valaha láttam: legszívesebben egész nap a vállamon ülne és gyakorlatilag nem távolodhatok el tőle 3 méternél messzebb úgy, hogy ne szállna vissza rám. Nyújtja a nyakát, mint egy kiskutya, hogy vakargassam. Nem repül el, csak akkor, ha valami hirtelen megriasztja, de akkor se megy el.



A másik viszont teljesen vad, még kalitkán keresztül sem tudom etetni, nem fogad el semmit kézből. Ha közeledek felé, akkor csíp. De a másik nimfára ugyanígy reagál: ha az közel akar menni, akkor rásziszeg.


Eredetileg csak a szelídet akartam, ami hozzám került, de azt mondták, kell mellé egy pár, mert különben nagyon magányos lesz és rossz lesz neki. Most viszont, hogy van egy párja, nem látom, hogy sokkal jobb lenne a helyzet. Mi a baj vajon?


2019. júl. 16. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kézzel nevelt a madár, akkor nem fogja elfogadni a fajtársát sem. Mert az embert tekinti párnak. Ha összerakod a kezest és a vadat, akkor vagy megverik egymást, vagy a kezed visszavadul... Én próbálkoztam venni egy hímet venni törpémnek, de annyira nem fogadták el egymást, hogy a hím halálával végződött :/ nem voltak összeengedve, a szobámban, felügyelet mellett történt
2019. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondoom kézzel nevelt madárról van szó. Ők nem fogadnak el másik papagájt párjukkét. 0-24-ben vele kéne lenned...
2019. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0-24-ben nem tudok vele lenni...
2019. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz vele lenni 0-24-ben, akkor a legjobb lenne elajándékozni olyan személynek, aki tud, mivel az életébe kerülhet a jelenlegi helyzet. Párt nem fog megtűrni, elfogadni, csak hosszú rehabilitáció után, ha egyáltalán válálná valaki, hogy újra normális felfogású madarat csináljon belőle...Facebookon vannak nimfás, papagájos csoportok. Ott lehet be tudja valaki fogadni.
2019. júl. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!