Kezdőoldal » Állatok

Állatok - Gyakori kérdések

Hülyeség így gyűjteni első saját lóra?

Egyelőre nem lehet lovam mivel szüleim felújítanak (lassan vége) és nyilván a legtöbb pénzt ők raknák bele (etetés, bértartás, ló árának nagy része) viszont arra gondoltam vennék felszereléseket. Elég magas vagyok így akkora ló kell amire fullos felszerelés való. Ami...

Lovak
11
Milyen esetekben nem indokolt ivartalanítani egy (nem tenyésztésre szánt) hím kutyát?

Elméleti kérdés, nem saját kutyáról van szó (az enyém ivartalanított) szóval nem szükséges meggyőzni :) Szóval kérlek, maradjunk a témánál. Nagyon köszönöm ♥

Kutyák
10
Hol tudok Afgán agár kutyát venni?

Az ismert Japán reklám, a "Consome Panchi" miatt tesztett meg ez a fajta! Előre is köszi!

Kutyák
10
Beagle kan illetve szuka kutyákat mikor lehet legkorábban ivartalanítani?

Testvérek, jövő héten kerülnek hozzánk 3 hónaposan.

Kutyák
3
Lovasok a gogue rol velemeny?

soka kulfoldi dicseri es nem tudom pontosan mi is ez hogyan kell hasznalni es itthon nem nagyon talaltam rola semmit

Lovak
2
Mi okozhatja ezt a fodroslevelű vízikalásznál vagy vízikehelynél?

Sziasztok!Adott egy kb. 60 literes akvárium. Benne más növények mellett ez is. Ebből is van több példány.Egymás mellett van két olyen növény is, amiknek a széle a képeken látható módon be vannak "rojtozódva". Viszont a többinek (ilyeneknek és másfajtáknak),...

Halak, akvarisztika
1
Milyen ütemezéssel sétáltatjátok a kutyát?

Szóval hányszor és milyen hosszan viszitek le?

Kutyák
10
Hogy szoktassam a lovat ahhoz, hogy egyedül legyen terepen?

A szóban foró lovat én lovagoktam be, gyönyörűen csinál nekem bármit, pályán nyakmadzaggal lovaglom, tiszteletben tart, sose próbált lerakni. Rengetegszer voltam vele terepen régebben társaságban, különböző okokból több mint egy éve már nem. Régen volt, hogy...

Lovak
7
Aki tartott madárpókot annak meddig élt és milyet tartott?

Nekem mostanában távozott az ex nevén Brachypelma albopilosumom-Göndörszőrű madárpók (valószínűleg nőstény madárpókom, 15-16 évesen. (2009-10-ben vettem növendékként). Azt hittem tovább élnek a nőstények pl. 20-25 évig. Vagy a hobbira ez nem vonatkozik csak a természetbeni élettartamra?

Rovarok, ízeltlábúak
5
Nexgard combo spot ont macskának akkor is lehet ha nem fertőzött ?

Szóval csak a védettség érdekében. Ezt adták a kisállat boltban és csak utólag láttam hogy van egy olyan rész a tájékoztatóban, ami alapján én úgy értelmezem hogy nem lehetne. Benti cica szóval annyira nagyon nincs kitéve fertőzésnek. "A készítmény kizárólag igazolt...

Macskák
2
Cica problémára tudnátok nekem tanácsot adni?

Vettünk egy házat amiben él 6 kijárós félvad cica és nem tudjuk hogy mit kezdjünk velük. Hiába kértük a volt tulajdonost, hogy a cicákat vigye el onnan, mert nem tudta megfogni őket. Úgy voltunk vele, hogy jólvan majd elmennek, de mindíg visszajárnak és a házba...

Macskák
6
Jó lovarda a pesti oldalon, vagy a környéken?

Sziasztok! Már nagyon régiek az eddigi, ezen a fórumon található ajánlások, szeretnék aktuális infót szerezni. Olyan lovardát keresek a főváros pesti oldalán, vagy a közeli agglomerációban, ahol elsősorban a lovak lelkiismeretesen vannak gondozva-tartva,jól bánnak...

Lovak
3
Sok helyen láttam hogy tartanak pávát?

Sok infót találtam róla, de azt nem hogy például a "gazdival" hogyan viselkednek? Nem hinném, hogy harciasak de előfordulhat, valaki tudja? Azt is kizárnám, hogy összebújnak velük :D

Egyéb kérdések
9
Macska kintre szoktatása?

Sziasztok! Kb. 3 honapja fogadtam orokbe a cicam akit imadok, viszont allergias lettem ra es az arcomon undorito gennyes dolgok kezdtek el megjelenni.. Kidobni biztosan nem fogom, nem az o hibaja. Mivel mar idosebb (ahhoz hogy ne szokjon el rogton)kb. 1 eves es kint...

Macskák
9
Eladó nyereg olcsóbban új helyről honnan lehetne venni?

Fekete ugró nyerget keresek angoltelivérre. Használtan nem nagyon találok jókat vagy a méret nem jó vagy az állapota. Amiket eddig találtam: - Daslö - van ilyen a lovardában és elég hamar tönkre ment - Norton - egész jónak tűnik viszont van benne egy kék csík...

Lovak
2
A kutyáknak van aki ad főtt húst?

Esetleg farhát? Vagy csirke láb? Megfözve vagy esetleg a csontot is ledarálva?

Kutyák
16

Az Állatok kategóriáról:

Az Állatok kategóriában megtalálhatod a velünk élő kiskedvencek és a vadon élő állatok témáit egyaránt. Kérdezhetsz többek közt kutya, macska, madár, rovar, hüllő, kisemlős, ló tárgykörökben.

Nem csak mi vagyunk hatással az állatvilágra, hanem az állatok is hatással vannak ránk. Sok örömöt okoznak és olykor bánatot, problémát. Ezekről bátran kérdezhetsz az Állatok kategóriában, más állatbarátok tudnak segíteni saját tapasztalataikkal, történeteikkel neked.

A legnépszerűbb témák az Állatok kategóriában: akvarisztika, akvárium, állat, betegség, cica, etetés, hal, háziállat, hörcsög, ivartalanítás, kiskutya, kölyök, kutya, ló, lovaglás, macska, madár, nyúl, papagáj, tengerimalac.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!