Kezdőoldal » Állatok

Állatok - Gyakori kérdések

Mi az, hogy lefarasztani?

Mindig irjatok, hogy le kell farasztani a kutyat, es akkor minden rendben van, nem ugral, nem szokik, lehet jobban fegyelmezni, stb. Mi az, hogy farasszam le? Mikor, hogyan? Egesz nap dolgozom, napi osszesen 3 orat vagyok otthon, este fel 6-fel 8 amit emberi...

Kutyák
9
Ivartalanitás után hogyan változik a kutyák viselkedése?

Most lett ivartalanitva a lassan 10 honapos tacsi keverék kisasszony. Rengeteget idegeskedtunk a kezdetekben, egeszen fogvaltasig a ragassal rombolassal. Ez utana szep lassan elfelejtodott es marbott tartottunk epp hogy semmit nem ragott meg. Igy 1 hettel mutet utan...

Kutyák
6
Az első barnamedvéket hogy sikerült megszelidítenie az embereknek? Ellopták a bocsokat a vadonból és kézből nevelték?

régi idők cirkuszainál is mindig voltak medvék, velük mennyit kellett foglalkozni? láttam felvételeket, konkrétan rollerezni, biciklizni megtanították őket, az ilyesmik mennyi törődést igényeltek pl.?

Egyéb kérdések
3
Segítség bolha?

Az otthonomban bolhát találtam. Tiszta, rendezett otthonom van. Rendszeresen takarítok. Már többször korbefujtam az egész lakást 3 fajta rovarirto szerrel és ma mégis találtam megint. A munkakörom olyan hogy ott aztán minden van. Ezért gondolom hogy én hoztam haza....

Rovarok, ízeltlábúak
1
Lehet vemhes a kutyám?

Tüzel a kutyám és egy kóbor kan kutyához kb 1 hete kiszökött és hiába mentem utánnunk elfutottak, majd 4 óra mulva hazajött az én kutyám. Lehetséges, hogy felcsinálta a kankutya? Mert különben miért menekült volna el vele? Hogy tudom kideríteni, hogy vemhes-e? Lesz valami jele?

Kutyák
1
Tüzelt a kutyám és lehet későn vettem észre?

2 kutyánk van egy fiu megy egy lány es a lány kb 1 hónapja tüzelt egyből bezártuk mikor észre vettük de azóta nőtt a hasa meg a cicije de már voltak egyszer kölykei és anyáék szerint csak be van hízva de tej csepeget a cicijéből lehet hogy álvemhes?

Kutyák
7
A moszkvai örkutyának kell ápolni a szörét?

Vagy ugyanolyan mint egy rövidszorué

Kutyák
1
Hétvégén mennyire szokás pl normafára kutyàval menni?

Szoktak szabadon lenni? Elmennèk szívesen, csak nem tudom mi a szokás.

Kutyák
6
Mályi madármentő egyesület hogy működik?

Én is "létrehozhatok" egy ilyen egyesületet?Ha van egy ház jó nagy udvarral ki lehet alakítani belőle egy madár és vadállatmentő egyesületet?Vagy ehez kell valami végzettség,engedély?

Állatvédelem
3
A németjuhász, vagy a rottweiler a mozgékonyabb?

Németjuhász be Rottweiler

Kutyák
4
Hogy lehet egy 3 éves komondort megnevelni?

A páromhoz költöztem, akinek van egy komondorja. Először nagyon féltem tőle, majd átalakult közönnyé, amit érzek iránta. Mivel 3 cicát vittem a páromhoz, így én szoktam a cicáknak és a kutyának is enni adni. Gondolom emiatt a kutya állandóan játszani akar velem, rám...

Kutyák
5
Kutyaovi hol? (Budapest Nyugatitól nem messze)

Kiskutyát fogok majd vásárolni tenyésztőtől.A közelemben nincsen kutyaovi csak kutyasuli de ott nem tartanak ovit. A kutyadumába akarok menni suliba vele de itt nincsen ovi. Budapesten a nyugati pályaudvartól nem messze lévő kutyaovit tud valaki?Én csak messze...

Kutyák
5
Mi lehet az oka annak, hogy egy ló alig akar ügetni?

A ló, akin lovagolok, a sokadik próbálkozás után kezd ügetni, vagy nem is. Próbálom kicsit erősebben odanyomni a csizmám, hanggal is segítek, de nem nagyon akar. Persze egy idő után már könnyebben ment, de kíváncsi lennék arra, hogy szerintetek ennek mi az oka? Köszi a válaszokat! :)

Lovak
5
Találtam egy macskát a városban, kiviszem falura az udvarra, mit csináljak hogy ne induljon el a város felé?

Autopálya, nagy forgalom van a városig, nem kellene hogy visszamenjen. Nem akarom bezárni, nincs hova, nem akarom bevinni a házba. Udvari macska lesz belőle fogjon egeret. Mivel győzzem meg amikor kiveszem az autoból hogy ne induljon el semerre?

Macskák
8
Miért nem eszik a leopárd gekkóm?

Van egy 6 éves leopárd gekkóm, és már három hete nem eszik :( Elé rakom a kaját, és csak becsukja a szemét :(

Hüllők
1
Segítség, szökik! Mit csináljak?

Majdnem elutotte az autó a kutyámat! Kereken egy hónapja van velünk, eddig soha semmi baj nem volt, sosem próbált meg kijonni az udvarból, most sem tudom hogy tette. Napközben itthon voltam, foglalkoztam is vele, amikor a buszra kimentem, hisztizett egy kicsit, de ezt...

Kutyák
14
Van egy kb.15-20m3 es kerti tavam (szűrés nélkül) és vettünk bele egy zebratokot, az lenne a kerdésem, hogy egy ilyen tóban el tud éldegélni, vagy nem?

+ mivel kell etetni sima süllyedő haltáp vagy van valami kifejezetten nekik gyártott halkaja

Halak, akvarisztika
2
Kisbéri félvérből milyen törzset ajánlotok tapasztalataitok alapján?

Mivel a fajta elég vegyes mégis összességben elmondható hogy nyugodt, így nem tudom melyik törzsből válasszak. Elsősorban a nyugodt idegrendszert veszem alapul, és hogy pici gyerekek is lovagolhassák.

Lovak
1

Az Állatok kategóriáról:

Az Állatok kategóriában megtalálhatod a velünk élő kiskedvencek és a vadon élő állatok témáit egyaránt. Kérdezhetsz többek közt kutya, macska, madár, rovar, hüllő, kisemlős, ló tárgykörökben.

Nem csak mi vagyunk hatással az állatvilágra, hanem az állatok is hatással vannak ránk. Sok örömöt okoznak és olykor bánatot, problémát. Ezekről bátran kérdezhetsz az Állatok kategóriában, más állatbarátok tudnak segíteni saját tapasztalataikkal, történeteikkel neked.

A legnépszerűbb témák az Állatok kategóriában: akvarisztika, akvárium, állat, betegség, cica, etetés, hal, háziállat, hörcsög, ivartalanítás, kiskutya, kölyök, kutya, ló, lovaglás, macska, madár, nyúl, papagáj, tengerimalac.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!