Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hová tűntek a poloskák?

Hová tűntek a poloskák?

Figyelt kérdés
Évek óta tart a poloskainvázió, de idén csak néhányat láttam összesen, persze örülök hogy eltűntek de kiváncsi vagyok, mitől.

2019. júl. 24. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Remélem minél messzebbre. Tavaly szó szerint mindent felzabáltak a kertben. Sem paradicsom, sem gyümölcs nem volt.


Egyébként láttam, hogy a nagyobb pókok és darazsak megeszik simán őket.

2019. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Tavasz-ősz. Ne izgulj, jönnek majd.
2019. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Ezt én is észre vettem. De sajna lövetem sincs.
2019. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam vannak gyerekek. Kinyitom az ablakom, kapok 20-at. Kér valaki?
2019. júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

De hiányoznak, ugye? :D Nekem nagyon nem, tavaly konkrétan nem lehetett kinyitni szunyogáló nélkül az ablakot, mert azon nyomban bejött egy-kető vagy még több. Förtelem volt.

Szerintem írtották őket. Errefelé nemrég volt szúnyogírtás, de gondolom midenféle rovarra hatnak azok a permetszerek. Én úgy hallottam egyébként, azért voltak ennyien, mert kivágták a fákat/megritkították az erdőket és így egyre beljebb húzódtak a városokba. Gondolom, ha nem folytatják az írtást, ugyanúgy vissza fognak térni.

2019. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindíg augisztustól novemberig vannak.
2019. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Még kicsik, de bébiket már találok a virágok között. Őszre nőnek fel, majd akkor megkapod őket.
2019. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Kint vannak a természetben, majd ha jön a hideg akkor megjönnek a házakba ne aggódj :)


Bár én még mindig úgy vagyok vele, hogy inkább 20 poloska legyen a szobámban mint 20 szúnyog...


Ezek legalább nem szívják ki a véred meg hagynak aludni...

2019. júl. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán ezeknél is vmiféle ciklikusság létezik, hogy egyik évben alig, a következőben invázió...?


Ami biztos: jó lenne, ha végre igazán hatékony biológiai ellensége telepedne meg itt.

[link]


[link]


[link]


Az a baj, hogy a felmelegedés miatt egyre több olyan faj érzi "otthon" magát Közép-Európában, aminek 20 éve talán a létezéséről sem tudott a laikus. Állítólag találtak már néhányat a maláriát terjesztő szúnyogból is...

2019. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Igen találtak, de el kell, hogy keserítselek, ugyanis Magyarországon a Malária szúnyog őshonos, ami szintén terjeszthetné a vírust, HA JELEN LENNE. Ha visszajön ők fognak megfertőzni, nem a Tigriszúnyog nagy valószínűséggel, mert rengeteg van belőlük.😉
2019. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!