Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Legjobb bevált praktika...

Legjobb bevált praktika hangyák ellen?

Figyelt kérdés

Nektek mi használt a hangya ellen a lakásba?

Szegfüszeget tettem le eléjük, de egy idő után úgyis vissza jönnek.

Ha veszek ilyen fújós rovar irtót attól elpusztultak?



2019. aug. 9. 23:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
El. Én most egyelőre környezetbarátabb módon sütőport szórtam a bejáratukhoz, és azóta (mondjuk, még csak 2 napja) nincsenek.
2019. aug. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az adott fajra kifejlesztett hangya csalit vásárolsz, kipusztulnak.

Beviszik a bolyba és terméketlen lesz az egész kolónia.

Például:

[link]

2019. aug. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk tavalyvoltak hangyáink. A sütőport lesz@rják. A csalit úgyhogy eszegetik, de az se tűntette el őket teljesen. 2 dolog vált be, az egyik egy OBIs növénypermetező, elvileg pajzstetűre van, de a hangyákra fújva instant halál, illet a Protect Extra rovarirtó spray (3x hatás). De még így is majd 1 hónap volt mire megszabadultunk tőlük. Most megint megjelentek a kis nyomik, de remélem hamarabb a kipusztulnak. Hangyacsalik már kikerültek, amint lesz időm a padló és az illesztések kapnak egy kis protectes kezelést.

A konyhában van szerintem a fészkük, de igazán fózhetnének mire hazaérek, ahelyett, hogy morzsáznak.

2019. aug. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Valami hangya irtó sprét már biztos ki fogok próbálni. Ja meg próbáltam a szódabikarbónát is, de nem is érdekelte őket.Vagy esetleg azt is eltudom képzelni egy kis tálba össze keverni valami ragadós cukros lötyöt és abba akkor bele ragadnak, csak az meg nem a leg gusztusosabb módszer :D

2019. aug. 10. 08:57
 5/13 anonim ***** válasza:
A hangyacsali is csak akkor működik, ha totál tiszta a padló, mert amint van egy morzsa már ki is kerülik. A spray jó, de minden helyiséget képzelj vele. Pl nem tudom, hogy a fürdőszobában mit keresnek, mert ott aztán kaja nincs,még is ott tűntek fel először.
2019. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A képzelj helyett, kezeljt akartál írni ugye? :D

Hát igen azt nem tudom mi a fenét kereshetnek a fürdőben, gondolom ott van a telepük. Nekem a szobámba vannak jelenleg.

2019. aug. 10. 15:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Kezelj, akart lenni, csak a telefonom szeret átfogalmazni😅 nekem a hétvégém annyira elfoglalt, hogy most nincs időm velük foglalkozni, de hétfőn adok a kis mocskoknak. Főleg, hogy nem szállnak be a lakbérbe.
2019. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na igen, albérletet fizethetnének, vagy legalább tényleg megfőzhetnének :D
2019. aug. 10. 18:11
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem a PROTECT Forte rovarirtó porozószer vált be korábban.


Ha keresel ilyesmit, akkor hangyákra, illetve mászórovarokra valót keress.


Ha találsz vonulási útvonalat, azt mindenképpen keresztezd vele, illetve a résekre, sarkokba éremes szórni belőle.


Pár napig eltarthat, mire eltűnnek a hangyák, de akkor se tüntesd még el a port, nehogy viszajöjjenek

2019. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, lehet kipróbálom, csak előtte megnézem használ-e sprés változat.
2019. aug. 11. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!