Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Rovarok, ízeltlábúak

A kérdés

Sok darázs gyűlt az ablak sarkába, irtsam vagy sem? Hasznosak vagy károsak?

Lehet, hogy fészket akarnak építeni, nem tudom.

Az ablak sarkában nincsenek valami jó helyen, mert a szúnyogháló egyik alsó sarka nincs rögzítve, ott közlekedik a macska.

De még ha nem is jönnek be, valamiért az maradt meg bennem, hogy a méhecske hasznos, de a darázs irtandó.

Most nem az ökológiai részére vagyok kíváncsi, hogy mi okból van szükség a rovarokra, hanem hogy konkrétan a ház körül tudnak-e bonyodalmat okozni.

Darázsirtó spray van itthon, mert tavaly hatalmas darazsak költöztek a tető alá, azok olyan 4-5 centisek voltak.

Ezek a mostaniak a "hagyományosak".

Keress kérdéseket hasonló témában: darázs

aug. 12. 17:04  Privát üzenet  

A válaszok
Ha ott jár be a cica, okozhatnak. Összemarhatják, legrosszabb esetben a cica rosszul reagál a csípésre, megfullad.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 12. 17:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha nem lenne macska, akkor hasznosak vagy sem? Kell e irtani?

# 2/4Időpont aug. 12. 17:57 Privát üzenet
Szerintem az irtandó, meg a nem hasznos nem ugyanaz. Ha nem muszáj nem bántanám, de ha veszélyeztet valakit megvárnám míg hűvösebb, meg sötét lesz, leütném a fészket, a HELYÉT meg rovarirtóval befújnám hogy ne akarjanak visszaköltözni. Így elmennének onnan, mégse kéne elpusztítanom őket.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont aug. 12. 18:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kicsit utánaolvastam, nem bírják ezt a meleget, ilyenkor egy csomóban összegyűlnek és hűsölnek.

Odafújtam, elrepültek.

Nincs fészek.

# 4/4Időpont aug. 12. 18:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Valaki! Ma délután 3 darazsat fogtam a házban, se ajtó, se ablak nem volt nyitva. Most este is itt zümmög de folyton elbújik?
Egy méh bejött a szobába, utána kiment, most pedig az ablak előtt 2-3 méh próbál bejönni?
Az ablak sarkába kívülről mindig odagyűlnek a méhek, mit fújjak oda, hogy ne jöjjenek vissza?
Mi ez a rengeteg darázs az ablak sarkában? Hogy szabadulhatnék meg tőlük? Repedés nincs a falon, fészket sem építenek. Képpel!
Megtámadták a házunkat a darazsak. Nagyjából sikerült is kiírtani, de muszáj volt a szobába is irtó szert fújni. Ez már 3 napja történt. Folyamatosan nyitva van az ablak de még...
Hogyan kerülhető el hogy darázs repüljön be az ablakon?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Rovarok, ízeltlábúak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!