Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Sok darázs gyűlt az ablak...

Sok darázs gyűlt az ablak sarkába, irtsam vagy sem? Hasznosak vagy károsak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy fészket akarnak építeni, nem tudom.

Az ablak sarkában nincsenek valami jó helyen, mert a szúnyogháló egyik alsó sarka nincs rögzítve, ott közlekedik a macska.

De még ha nem is jönnek be, valamiért az maradt meg bennem, hogy a méhecske hasznos, de a darázs irtandó.


Most nem az ökológiai részére vagyok kíváncsi, hogy mi okból van szükség a rovarokra, hanem hogy konkrétan a ház körül tudnak-e bonyodalmat okozni.

Darázsirtó spray van itthon, mert tavaly hatalmas darazsak költöztek a tető alá, azok olyan 4-5 centisek voltak.

Ezek a mostaniak a "hagyományosak".



2019. aug. 12. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott jár be a cica, okozhatnak. Összemarhatják, legrosszabb esetben a cica rosszul reagál a csípésre, megfullad.
2019. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne macska, akkor hasznosak vagy sem? Kell e irtani?
2019. aug. 12. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az irtandó, meg a nem hasznos nem ugyanaz. Ha nem muszáj nem bántanám, de ha veszélyeztet valakit megvárnám míg hűvösebb, meg sötét lesz, leütném a fészket, a HELYÉT meg rovarirtóval befújnám hogy ne akarjanak visszaköltözni. Így elmennének onnan, mégse kéne elpusztítanom őket.
2019. aug. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kicsit utánaolvastam, nem bírják ezt a meleget, ilyenkor egy csomóban összegyűlnek és hűsölnek.

Odafújtam, elrepültek.

Nincs fészek.

2019. aug. 12. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Atomot nekik, vagy minimum légyirtót,totál haszontalanok!
2020. jún. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!