Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Elkaptam a bolhákat? Bolhás...

Elkaptam a bolhákat? Bolhás lesz a lakás is?

Figyelt kérdés
Találtam egy kiskutyát az utcán, csupa bolha. Voltam vele állatorvosnál, adott szert, amit rá fogok tenni (amint világos lesz, ugyebár). A kiskutyát nem hoztam be a lakásba (a saját kutyám velem lakik, ő bejött, de szed Nexgard spektrát, szóval védett), én viszont bejöttem a kutyás ruhámban, nem ültem le sehol, csak elmostam egy kistányért meg kerestem egy gumikesztyűt. Aztán találtam csípésnyomokat a vádlimon, fura, mert egyáltalán nem viszket, csak ha direkt vakarom. Most akkor bolhás lesz a lakás? Azonnal porszívóztam+felmostam forró domestosos vízzel, a kutyás ruháimat beáztattam mosószeres melegvízbe, magam pedig beugrottam egy kád vízbe. Mit csináljak még, hogy elkerüljem a lakás elfertőződését?

2019. aug. 28. 01:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent megtettél. Valami fertőtlenítő illetve bolhapor a kutyáknak
2019. aug. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi nagyon a választ. természetesen holnap reggel azonnal megoldom a kutya bolháit, neki sokkal szarabb, szegénykém :(
2019. aug. 28. 01:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit a bolhákról tudni kell: ezek a kis dögök nem maradnak a végtelenségig a gazdaállaton, hanem szétugrálnak pl. hogy lepetézzenek. Ha még idejében léptél, és sikeresen kiirtottad a bolhákat, akkor erre nem került sor.

A bolhák többnyire a padlón tanyáznak, és a lépéshangról találják meg az áldozatot (ezért van az, hogy a lábát csípik össze az embernek, de feljebb nem mennek). Sajnos ha már sokan vannak, csak a lakás bolhaporral való felszórása segíthet.

2019. aug. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előzővel egyetértek, annyival egészíteném ki a kérdésed alapján, hogy a ruha mosása sajnos nem igazán eredményes, a bolhák egy gépi mosást is simán kibírnak.

Ennyi idő alatt nem hiszem, hogy a ruhádban megbújtak volna, de ha van benne, a mosás nem biztos, hogy kiviszi. Derékguminál, korcnál szoktak elbújni és 2-3 órás gépi mosást kibírnak, aztán vígan mennek tovább.

2019. aug. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!