Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Rovarok, ízeltlábúak

A kérdés

Tele van hangyával a szobám, hogy irtsam ki őket?

Pár hete megöltem egy csomót, azt hittem végleg eltűntek de ma arra keltem hogy kb 100 hangya mászik a padlón

Keress kérdéseket hasonló témában: hangya

aug. 30. 13:02  Privát üzenet  

A válaszok
Lehet kapni hangyák ellen spray-t, azzal fújd be az útvonalaikat és a tanyázó helyüket.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont aug. 30. 13:04 Privát üzenet
Hangya méreg. Kis műa. dobozka, amiben olyan "étel" van a hangyáknak, amit ők szépen elcipelnek haza, ott jól belaknak belőle és kipusztul a boly. Élelmiszerboltban lehet kapni.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont aug. 30. 13:07 Privát üzenet
ne egyél bent a szobában. a kukába se dobj semmi kajás papírt, ha van bent a szobában..ecet, sütőpor, szódabikarbóna szórás is egy megoldás, meg a hangyairtó spray-k

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont aug. 30. 13:32 Privát üzenet

#3. Nekem nem szokásom fürdőszobában enni, még is ott meneteltek a kád szélén, és leggyakrabban a fürdőben jelentek meg nálam.

Kérdező: Én az Isecticide 2000 nevű szert tudom ajánlani, olyan permetező flakonban van, mint az ablakmosó. Én állatpatikában szoktam venni, (mert bolhák ellen is jó) de lehet háztartási vegyiáruk között is megtalálható.

Első sorban azt próbáld megfigyelni, hogy a szoba melyik pontjáról vonulnak a hangyák, ezek általában rések, repedések. Ott fújd be leginkább, de ezzel a szerrel nyugodtan befújhatod az egész talajt a szobában, mert emberre, gerincesekre nem káros. Közvetlenül állatra nem szabad fújni.

Én próbáltam a hangyamérget, de nem vált be, szépen kikerülték. Én befújtam vele a kád peremét, és perceken belül már dobták is fel a kis lábaikat.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont aug. 30. 14:03 Privát üzenet
Nálam az ágyam környékén voltak. Az összes lábhoz, ami érinti falat, egy kupakban fahéjat. Elő nem jöttek sokáig.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont aug. 30. 14:28 Privát üzenet

#5:

A kérdező nem csak "sokáig" nem akar hangyákat, hanem örökre meg szeretne szabadulni tőlük.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont aug. 30. 15:09 Privát üzenet
A hangyáktól nem lehet megszabadulni. A falból jönnek ki.

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont aug. 30. 19:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Sok darázs gyűlt az ablak sarkába, irtsam vagy sem? Hasznosak vagy károsak?
Hogyan írtsam ki a hangyákat az ágyamból, illetve a lakásból?
Hogy írtsam ki a pókokat a kertből?
Mivel írtsam ki a bolhákat a lakásból?
Tele a lakás ( meg a tütüm ) hangyával . Mivel irtsam?
Mivel irtsam ki a rengeteg hangyát? Kertes házban lakunk, és minden tele van hangyával.8 hónapos terhes vagyok, úgyhogy eléggé aggódom.

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Rovarok, ízeltlábúak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!