Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért repülnek mindig a...

Miért repülnek mindig a fülünkhöz a rovarok? Hogy találják meg? Miért pont oda?

Figyelt kérdés
A szúnyogok, vagy bármilyen más rovar mindig a fülemhez repül és nem csak nekem. Miért mindig oda mennek? Tökre megijedek mikor meghallom a zümmögést hirtelen. Miért mindig ott repülnek? Mit akarnak a fülünkkel? Miért nem pl a kezünknél vannak mindig? Másnak is van ilyen tapasztalata vagy csak nekem?
2019. nov. 28. 22:34
 1/3 anonim válasza:

Nem a füledhez repül mindig, hanem csak a fülednél hallod meg. Amíg a kezed közelében van, mivel hallanád?


Egyébként amikor éjszaka hirtelen meghallod a szúnyog döngicsélését, akkor sem közvetlenül a fülednél van, csak az éjszakai csendben úgy tűnik. Rendszerint egy-két méterre röpköd fölötted, a mennyezet környékén. Nekem nyaranta mindig be volt készítve egy jól repülő, ócska könyv, ami nem nyílt ki eldobva, és azzal csaptam le őket. Rovarirtó sajnos szóba sem jöhetett, mert anyám allergiás volt rá, de ha nem volt otthon pár napig, olyan gázkamrát rendeztem a kis r0hadékoknak, hogy Hitler elérzékenyülve tűzte volna a mellemre a Vaskeresztet.

2019. nov. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mindig érzem, ahogy a fülembe csapkod a szárnyaival.
2019. nov. 29. 10:03
 3/3 anonim ***** válasza:

A rovarok semmit nem akarnak a füledtől, meg lehet nyugodni, jól van? ;-)

A szúnyogokról pedig érdemes tudni, hogy bizonyos testnedvek, pl. a verejték is vonzza őket eléggé, az embernek meg a legnagyobb izzadós testrésze a feje.

2019. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!