Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Jól bevált megoldás pókok ellen?

Jól bevált megoldás pókok ellen?

Figyelt kérdés

Arachnofóbiás vagyok, tehát a fogd meg és vidd ki nem működik. Porszívóval szoktam leszedni őket, de attól nem döglenek meg. És attól félek, hogy vissza is jönnek a lakásba (a porszívót használat után ki szoktam tenni az erkélyre, hogy ha kimásznak belőle, azt lehetőleg ne a lakásban tegyék).

Nincs valami tuti tippetek?


2019. dec. 16. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Fújd le őket rovarirtoval attol ok is elpusztulnak.

Utána már nyugodtan porszívózhatsz.

2019. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Szólsz valamelyik családtagodnak, hogy fogja meg, és távolítsa el. Ugye nem árva vagy?
2019. dec. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Én is utálom őket, legtöbbször a fürdőben találkozom velük. Hajlakkal szoktam lefújni őket, mivel ott épp az van kéznél. Ha már ledermedtek tőle, vécépapírral megfogom és lehúzom. Tudom, nem túl humánus módszer, de nem merem élve kisétáltatni őket a lakásból.

Mondanám, hogy macska jó megoldás lehet, de az enyém nagy ívben tojik a pókokra, még a molylepkét is én szoktam levadászni.:)

2019. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Van pókirtás, olyan, mint a poloskairtás, pár havonta el szokták végeztetni a szállodák is. Hátránya, hogy pár hónapig tart csak a hatása, valamint az irtás utáni 1-2 hét szar, mert olyankor az is előbújik megdögleni, amelyik egyébként leélte volna az életét láthatatlanul valami résben. Plusz eléggé el kell pakolni hozzá mindent, felfordulást okoz.

Az ablakkeretek áttörlése narancs vagy bármilyen citrus, esetleg borsmenta illóolajjal is jó, ezeket utálják. Akár párologtathatod is az illóolajokat a szobádban. (Hátránya, hogy a bujkálók menekülni kezdenek, szóval pár napig horror, mint az irtásnál.)

Hosszú távon lehet, hogy az lesz a jó, ha kezelteted a fóbiádat, mert a globális felmelegedéssel egyre nagyobb dögök jönnek, életünk végére valszeg kész Ausztrália lesz itt.

2019. dec. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
# 4/4 : Nem lesz itt Ausztrália. Én már elmúltam 50 éves, úgyhogy bizton állíthatom, gyerekkoromban százszor annyi pók volt, mint most. (Vannak erről rémtörténeteim..) Sajnos, ez a lepkékre és a madarakra is igaz.
2019. dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7%

"a pókiszony csak egy egyszerű megjelenési formája a szorongásnak, a hátterében valójában egy másik elfojtott érzelem, félelem, szorongás húzódik meg."


Inkább változtass életmódot.

2019. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Jól bevált megoldás pókok ellen?"


Még nagyobb pók. Az megeszi a kicsit

2021. júl. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!