Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy létezhet, hogy szalonna...

Hogy létezhet, hogy szalonna beférgesedik a hűtőben? És a mosdószivacsban milyen férgek lehettek?

Figyelt kérdés

Nos ez még régen történt. Nyár volt. A szalonnához a hűtőben már sok ideje nem nyúlt senki. Háztartási papirba volt csomagolva és kicsi férgeket találtam rajta mikor végre kiselejteztem. De csak a szalonnán volt. Semmi máson. Na de a hideg hűtőben??


Másik ugyan ekkor történt. Egy régen használt mosdószivacsot akartam kidobni, ami a tartójéban állt és kissé vizes volt. Nem látszott rajta semmi, de ahogy hozzáértem, a lyukacskáiból villámgyorsan kis férgek pattogtak elő. Zalán olyan szürkések. Nem nagyon nézegettem rémülten kihajitottam.

Nos nem élek koszban, de ezek valamennyi idővel édesanyám halála után történtek. Bizonyos dolgokat egy ideig sajnáltam kidobni utána, meg idő sem volt selejtezésre akkoriban, viszont nem használta ezeket senki. Tehát a szalonna meg szivacs például ki tudja mióta nem ért hozzá senki...

Mik lehettek azok a kis férgek és miért?


2019. dec. 18. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem a hűtőben férgesedett be, hanem férgesen lett betéve. A szivacsban sem teremtek szivacsférgek, hanem valami élelmiszerből másztak bele, és jó táptalajt, és megfelelő elemózsiát találtak, és túlélték a két világháborút. Csak azt nem értem, hogy ha ez régen történt, akkor miért most dicsekszel vele?
2019. dec. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a zöldhátú, szárnyú u.n. köpőlégy rakta bele a betéit, mind a szalonnába, mint a nedves szivacs pórusaiba.
2019. dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* betéit = petéit
2019. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szalonnát már hűtőbe tevés előtt beköpte a légy, még azt is megkockáztatom, hogy már előtte kikeltek a lárvák, mielőtt hűtőbe tette anyud. A szivacshoz nem tudok hozzászólni.
2019. dec. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja még annyi az előző hozzászólásomhoz, hogy a horgászni szánt kukacok (a színesek) is vígan élnek a hűtőben, ha másnap reggel horgászni indul a férjem.
2019. dec. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Légyférget már láttam. Ez nem az volt egyik esetben sem. Meg a légylárva hamar felnő. Ez a szalonna már jó 1-2 hónapja a hűtőben állt, senki hozzá sem nyúlt. Be volt csomagolva zsírpapírba és én úgy tudom hogy füstöltet nem is köpi be a légy. Inkánn tűnt molynak. Dehát az is fura... A szivacsban sem légykukac volt. Az fehér. A szivacsban hajszálvékony szürke vagy ezüstös nagyon apró valamik voltak és "ugráltak". De nem az ezüstös ösrovarra gondolok, az másmilyen meg az joval nagyobb.
2019. dec. 20. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!