Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A rovarok mennyire éreznek?

A rovarok mennyire éreznek?

Figyelt kérdés

Vizes üvegek voltak a konyhámban de mivel már régi vizek és kicsi volt az alján ezért kiöntöttem őket. Amikor elvettem az összes üveget akkor láttam hogy egy poloska volt bebújva az üvegek alá. Szereztem egy poharat, újságpapírt, viszont amikor a papírt toltam a bogár alá akkor sajnos valahogy beszorult a pohár és a papír közé és leszakadt az egyik lába.

Ezek után kinyitottam az ablakot, kitettem a pohárból az ablakpárkányra és nyilván a láb hiánya miatt furcsán odébb mászott egy kicsit de még ott van.

Azóta megállt a párkány peremén és nem mozdul, eleve nagyon gyengének tűnik.

Lehet hülyén hangzik de egy kicsit lelkiismeret furdalásom van, végülis a bogár is egy élet. De nem lehet együtt élni velük , sztem hülye aki nem teszi ki, igenis jól tettem de most mégis szar nekem kicsit emiatt.


Mennyire érezhet fájdalmat? Vagy a bogár az nem olyan mint pl. az ember , az ember az biztos sokkot kapna ha ilyen történne vele, szóval nem mászkálna csak úgy. :D


Nem troll kérdés sajnos tényleg ilyen érzelmes f4sz vagyok.


Szóval?


23/L



2019. dec. 19. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
De jót nevettem, köszi :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
2019. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jó, na :D annak ellenére komoly a kérdésem még mindig. xd
2019. dec. 19. 11:32
 3/6 VikATanacsTalan válasza:

Wikipédia szerint fejlett idegrendszerük van, tehát simán érezhetnek fájdalmat. Viszont az valószínű, hogy jobban bírják, mint ha egy embernek szakadna le egy végtagja.

[link]

2019. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
A poloska invazív betolakodó, így az a jó, ha minél kevesebb van belőle.
2019. dec. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Azért (is) tűnhet gyengének, mert ilyenkor telelnek, be vannak lassulva és megzavarásra se reagálnak annyira aktívan mint meleg időben.
2019. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De cuki, na ilyen barátnő kéne nekem :D :D


Érzékelik a fájdalmat de nem úgy mint az emberek/emlősök.

Amúgy meg 1 leszakadt lábbal gond nélkül el van.

Már leírták miért lassú... valószínűleg a "téli álmából" ébresztetted fel.

2019. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!