Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan kiirtani a bolhákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szobámat ellepték a bolhák. Macskák vannak a háznál, amik rendre bejöttek a konyhába és az én szobámba, és úgy tűnik, hiába voltak befújva bolhairtó szerrel, akkor is bolhásak maradtak. A következmény az, hogy nekem lassan már két hónapja meg van csócsálva mindkét lábam, most hajnalban arra keltem, hogy rohadtul viszket a lábam, és mintha ezernyi kis valami mászkálna rajtam... Felkeltem, három bolhát szedtem le magamról, még aprók voltak, vízbe öltem őket.


Egyszer már tartottam bolhairtást, Insepticide 2000-el befújtam az ágyam, a szekrényem, de úgy tűnik, hatástalan, mert kezdődik elölről minden. Szerintem beleették magukat az ágyneműmbe is.:(


Teljesen tanácstalan vagyok, aludni sem merek, mert undorodok a gondolattól, hogy rajtam mászkálnak.


A rovarirtók milyen árban dolgoznak? Ha végigmennek az egész házon?

Ez is megfordult a fejemben, amellett, hogy kihajítom az összes ágyneműt az ágyammal együtt.


Előre is köszi!



2020. márc. 6. 05:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A Bábolna-bio termékeket keresd, pl. van egy por HappyPet néven hatóanyaga geraniol, terméktipus Bicoid. ezt ki lehet szórni pl. szönyegre, majd később felporszivozni, és elég hatásos, van egy szaga de túlélhető, én kb. 8 órát hagytam a szőnyegen majd porszívóztam, azóta nincs bolha. Illetve van egy spray is ez szintén Bábolna-bio gyártmány. kullancsriasztó valamilyen narancsszínű doboza van, szintén hatásos, más ki sem irtja ezeket, azt bármelyik drogéria árulja, a port nem, én a Penny-ben vettem. Sok sikert !
2020. márc. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A bolha inkább ott marad meg lakásban ahol, megvannak a feltételek, szönyeg egy olyan sarok ahol vagy ember, kutya, macska tartózkodik.. Ott érdemes irtani, nekem pl. az ágyba nem mentek be, de a porszivózás is hasznos lehet.
2020. márc. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a javaslatot. Lehetséges, hogy a szőnyegben lehetnek, nem tudom, még sosem fordult elő ilyen velünk, hogy a ház bolhatanya lett.

Mai napot takarítással töltöm, de csak akkor lennék nyugodt, ha szakember is befújná az egész házat.:(

2020. márc. 6. 05:42
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyszer nálunk is volt ilyen. Ahogy leraktam az ágyról a lábamat, vagy 10-15 bolha ugrott rá egyszerre. Amikor porszívózni akartam, rejtélyes módon az összes eltűnt, aztán ugyanúgy folytatódott tovább. Vettem bolha elleni port, szétszórtam mindenhol, de hatástalan volt. Az vált be, hogy szépen egyesével megfogdostam őket és vizes edénybe gyűjtöttem. Elég idegörlő és sokáig tart, de legalább biztos módszer.
2020. márc. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az enyémek alattomos kis sfssdhgd-k, csak éjszaka másznak elő, mikor alszom. Reggelente baromira romantikus arra kelni, hogy egy dög mászik az ágyneműn...:) Ma hajnalban szabályosan arra keltem, hogy fel-alá mászkálnak a lábamon, hát azok voltak. :/ És nemcsak egy.


Ma takarítok battameg, bár előre félek, hogy mi lesz, ha hatástalan lesz.:( Ki tudja mennyi lárva van a szőnyegben, matracban.:(

2020. márc. 6. 07:35
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem a bolhaírtók nem váltak be. Viszont a mamám módszere igen. A szőnyegeket, kárpitozott bútorokat puha kefével ( nem szivaccsal) ecettel keféltem át. Minden bolha eltűnt.
2020. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet. Ma mindent praktikát bevetek.:')) Porszívó, bolhairtós felmosás, ecetes sikálás!! ><

Köszi mindenkinek!

2020. márc. 6. 08:43
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az állatoknak Simparica tabletta,ez belsőleg hat,tehát ha megcsípi a bolha akkor elpusztul mielőtt szaporodni tudna. Az ilyen befújós csepegtetős dolgok nincsenek ennyire jók. A macska mosakodással lemossa magáról.

A házban gyakori alapos porszívózás,domestoszos felmosás,és/vagy rendes szakemberes irtás kell. Egyébként az összeszedős megoldás se rossz,mikor nálunk volt nekem is az vált be.

2020. márc. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ismerősöm hasonlóképp járt,ő a ruhákat, szőnyeget ágyneműt tisztítóba adta, az ágyat is gőzzel tisztította+bolhairtószert használt. Macskákat is többször kezelte fürdetővel, a fekhelyüket lecserélte. Nagy menet volt, de eltűntek a bolhák.
2020. márc. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen biztos vagy benne, hogy bolháról van szó? A csak éjszaka támadó vérszívó az ágyi poloska, remélem azért, nem erről van szó, hanem tényleg bolha.
2020. márc. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!