Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen teremtmény a falamon?

Ez milyen teremtmény a falamon?

Figyelt kérdés
Már egy ideje itt elvan a falon, nem nagy, kb mint egy fél borsószem, vagy még akkora sem. Valaki tudja, hogy mi ez? Nagyon nem értek ezekhez a kis sátánokhoz. [link]
2020. márc. 28. 22:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Így ránézésre pók, bár elég homályos.
2020. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az ott vmi piszok vagy a rovar ollója. Tisztára olyan mint a skorpióé. Skorpió pók nincs is nem?
2020. márc. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az nem piszok, az az ollója, vagy nem tudom, minek hívják. Bocsi, ha homályos, nem bírtam közelebbről fotózni. Már nem tudok új képet, az asztal mögött van valahol.
2020. márc. 28. 22:56
 4/16 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy valami pókfajta, de ilyet még nem láttam, hogy ollója legyen. Néha még nyitogatta is a kis ördög.
2020. márc. 28. 22:57
 5/16 anonim ***** válasza:

Tényleg csak sejteni lehet ebből, de létezik egy ún. könyvskorpió faj Magyarországon, ez egy álskorpióféle, a wikin fotót is látsz róla:


[link]


Talán ez lehet. Bár tényleg homályos a fotód. Hány pár lába van az "ollón" kívül, amit láttál?


Először úgy tűnt nekem, csak a lábai árnyéka alapján látszik nyolclábúnak, és közben talán csak hat...

2020. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hű, nem vagyok benne biztos, hány lába van. Most megnéztem a könyvskorpiót, hasonlít, de nagyobbak a "szarvai" mint ennek. Azért köszi a választ, sajnálom, hogy nem tudok több infóval szolgálni. Sejteni merem, hogy ártalmatlan, ez a lényeg. Jöhetnek még válaszok.
2020. márc. 28. 23:09
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. Egyébként szerintem még ne vessük el, hogy esetleg könyvskorpió, és nem csak mert világszerte elterjedt, hanem mert van, amikor hátrahúzza az ollóit, mint az alábbi képeken, és akkor már eléggé hasonlít a fotódon levőre. Aztán ki tudja... Lehet, hogy mégsem az.


[link]


[link]


[link]


[link]


Esetleg ez az alfaja is ilyesmi küllemű, ő épp nem húzza hátra az ollóit, viszont kisebb van neki:

[link]

2020. márc. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
Remélem agyon ütötted. :O
2020. márc. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 Jó lett volna, de pont játékban voltam, mire végeztem, elmászott :( Meg amúgy nagyon félek a pókoktól/rovaroktól, sokszor még agyonütni sem merem, nem tudom miért. :D


#7 Szerintem valami könyvskorpió-féleség lesz akkor. Olvastam még, hogy lassan mozog, és oldalasan is tud, és hát ez is ilyen volt. Egyébként az utolsó kép kifejezetten hasonlít.

2020. márc. 28. 23:38
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Előző: minden élőlénynek meg van a helye, ha nem támad illetve ha nem túl veszélyes. Ráadásul Magyarországon (ha ott látta a kérdező) nincsenek veszélyes rovarok, egy-két pókfaj marása darázscsípés szerű, a darazsak, méhek stb lehetnek talán veszélyesek, illatanyagtól, vagy ha kaptárhoz közelítünk stb. A kullancs sztoriban meg én kissé belemagyarázást vélek, szóval hagyni kellene élni őket is, alap esetben. Ha még mégis könyvskorpiók, az ártalmatlan emberre, sőt, hasznos is, pl por atkák ellen. Az atka túl szapora és élősködő, az állatok lerendezik egymás között a populáció egyensúlyát. (Bár atkákra is szükség van, egy bizonyos lélekszámban.)
2020. márc. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!