Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Van itt valaki aki tud segíten...

Van itt valaki aki tud segíteni, tanácsot adni lepke tartással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd lepkét tartani, de egy olyan magyar oldalt sem találtam ami rendesen foglalkozna a témával. Valaki akinek van tapasztalata (vagy tud egy jó oldalt) tudna segíteni?

#tanács #Lepke tartás
2020. márc. 29. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen!a lepke tartás elsőre tök bulinak tűnik,de írtó nehéz egy lepkét életbentartani,illetve az átlagéletkoruk is csak pár hónap,beszerezni is nehéz őket,hatalmas hely kell nekik ahol repkedhetnek,bele ágak,mohák,növények,könnyőnek,tűnhet a tartásuk de nagyon nem az,és ha valamit is akár kicsit rosszul csinálsz szinte azonnal elpusztulnak.egyébként a legtöbb faj gyümölcsökkel táplálkozik
2020. márc. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én is csak annyit tudok hogy nehéz őket tartani, de hogy pontosan miért az, és hogy csinálja jól azt nem tudom :( ha neked/nektek is megfelel szeretnék veled/veletek többet beszélni, talán még az után is ha lesz lepkém.
2020. márc. 30. 11:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Maga a lepke rövid ideig él....

Nagyobb testű lepkék hernyói 1-2 évet élnek, közben zabálnak és vedlenek.... majd egyszer csak bebábozódik és kikel a lepke.


Szóval 90%-ban csak etetni kell a hernyókat a megfelelő tápnövénnyel illetve takarítani őket.

2020. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok,érdemes őket minimum 1x1méteres terráriumba tartani 40%50%páratartalommal.szinte minden gyümölcsöt ehetnek,lekell tenni eléjük,azt eszik meg ami kell nekik
2020. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Ez ettől lényegesen összetettebb, de lényegében az van amit a 3. írt.

Az életük nagy részét legtöbbször (pár kivétellel) hernyóként töltik, de az minden fajnál más, hogy mennyi időt, mit eszik, mekkora helyet igényel, mennyi párát (a legtöbb semennyit), mennyi ideig hernyó vagy báb, stb.. Szerintem előbb inkább nézz szét, milyen fajokat tudsz beszerezni és konkrétan azoknak nézz utána, de elég sok van amihez tapasztalat nélkül nem éri meg hozzákezdeni.

2020. ápr. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!