Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A nagy éjjeli pávaszem hogyan...

A nagy éjjeli pávaszem hogyan szaporodik?

Figyelt kérdés

Egy építkezésen találtam egy bábot amit nem lett volna jó ötlet otthagyni, egy cserépre volt ráragasztva a báb és leszedtem róla de mivel a bábot bent tartottam a lakásban hamar kikelt és azt olvastam hogy május felé kel ki hogyha normális körülmények között fejlődik.

Ja a wikipédia szerint nem eszik a lepke egész életében semmit csak a hernyókorában felraktározott zsírtartalékait emészti fel.

És amit nemtudok az a szaporodása mert egy nagy karton dobozban van aminek a falára el kezdett ilyen peteszerű kis bogyókat tojni.



2020. márc. 31. 08:32
 1/6 A kérdező kommentje:
És úgy kezdett el tojni hogy nem érintkezett más lepkével, hanem csak egyedül van.
2020. márc. 31. 08:36
 2/6 drfauna ***** válasza:
Ritkán előfordulhat szűznemzés, de ha tényleg életképes petéket rakott le, hamarosan kikelnek!
2020. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt olvastam hogy szilvafélék leveleivel táblálkozik a hernyója

ez helyes?

2020. márc. 31. 18:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Terméketlen petéket rakott, ez a nőstény lepkék szokása, ha nem jutnak hímhez... Össze fognak száradni a peték, és nem fognak kikelni.

Késő már, de hideg helyen kellett volna a bábot tartani, illetve el kellett volna engedni, mikor kikelt.

Egyrészt védett, másrészt nagyon-nagyon minimális esélye lett volna találkozni egy korai hímmel.- De még mindig több, mint a kartondobozban...

2020. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És szűznemzés lehetősége nem áll fent ennél a fajnál?
2020. ápr. 9. 14:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Jelenlegi ismereteink szerint nem. Nincsen olyan dokumentált eset, amikor ez megtörtént volna ennél a fajnál, vagy akár a nemzetségnél.

Nyilván azért ne dobd ki a petéket, bár ha nagyítóval megnézed, látszik, ha összeesnek... illetve lassan kelniük kellene már.

2020. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!