Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szemmel nem látható, de...

Szemmel nem látható, de hólyagos csípése van. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk egy házat és van benne egy jó állapotú kanapé. Körbe néztem kívül belül, hátha van jele ágyi poloskának, de semmi fekete pöttyöt vagy bármit nem láttam. Amikor ezen a kanapén alszunk, fekszünk, általában minden alkalommal valami megcsíp minket, apró de hólyagos pöttyöt hagyva maga után. Azonnal keresni kezdjük, de sose látjuk mi az. Egyszer úgy csípett, hogy lepedő volt alattunk, rajtunk ruha, több réteg és sehol se láttuk az elkövetőt, se a ruhában se az ágyban a csípést követően azonnal. Lehet valami miniatűr dologról van szó??

2020. ápr. 7. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet poloska. Nálunk is így kezdődött, ráadásul csak engem csípett nőként, a páromat nem. Meg voltunk róla győződve, hogy csalánkiütés allergia stb. Ha fel is vetettem a poloskát, mindenki hülyének nézett, hogy az nem ilyen, nincs nyoma, többet csípne, stb. Hónapok teltek el, mire látni kezdtük őket. Mire biztos lett, hogy tényleg az, az egész lakás fertőzött, ágyba, fotelbe, mindenhova beették magukat... most küzdünk az irtással, sokkal nehezebb jó szakembert találni ezekben az időkben.
2020. ápr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De annak nem szúnyogcsípés szerű csípése van, nem?

Nekünk alkalmanként csak 1 csípés van, sose több.

2020. ápr. 7. 08:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A levendulát utálják. Valamint írják, hogy a 1 kiskanal szódabikarbóna és 1 kiskanal ecet fél liter víz keverékét is, ezzel kezeljétek le a tárgyat.


Levendula olajat írnak, hogy be kell spray-zni az ágyat, de a levendula olajat gondolom oldani kell valamiben, csal ugye olaj, szóval ennek utána kéne néznetek mivel tudod oldani, mert a víz nem oldja. De ha levendulából készítesz erős teat és azt használod spray-nek tipp így is jó. De ágy mellé tegyél levendulát stb, ha nem vagytok rá allergiasok.


Amúgy a nem ágyi poloska és a harlequin katica, ami nem összetévesztendő a jótékony itthoni közönséges katicával, tudjátok a piros színű, fekete pöttyökkel, szóval a poloska és a harlequin katica utálja a krizantémot, a citrusféléket, a mentát,citromfüvet, petúniát, sarkantyúvirágot.

2020. ápr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de szerintem ez nem ágyipoloska. Voltam kollégista és az többet csip és piros, lapos a helye. Ez kidudorodó, viszkető és csak 1 van mindig.

Gondoltam arra is, hogy lehet a toll paplan irritál. De az ágyban nem jön elő a jelenség csak a kanapén.

2020. ápr. 7. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Pók?
2020. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy hangya.
2020. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne legyen igazam, én csak azt mondom, hogy nálunk is így indult. Pici vízhólyag szerű pöttyök, eleinte egy-egy, aztán ahogy terjedtek, egyre több (ez hosszú idő volt).


Lehet bolha is, az is hagy ilyen nyomot, és azt tényleg nem fedezed fel magadon, hamar továbbáll. Vagy pók, bár annak másmilyen a harapása szerintem.

2020. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!